Je Brazílie země vhodná pro podnikání a život i turismus?

Zajímalo by mě, jestli je celkově Brazílie (Rio de Janeiro, São Paulo) vhodná země pro turismus, podnikání i pro život. Děkuji…

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, koho se má podnikání týkat. Obchodování celkem ano, o naše podnikání není velký zájem.

"Bazílie je největší zemí Latinské Ameriky a aktuálně 9. největší ekonomikou světa. Jedná se o více než 200miliónový trh s obrovskou domácí poptávkou a silnou střední třídou čítající více než polovinu populace.

Do roku 2011 byla Brazílie po dlouhá desetiletí největším obchodním partnerem ČR a bývalého Československa v Latinské Americe. Po roce 2011 však byla na této pozici vystřídána Mexikem. Důvodů je několik, mezi největší však patří protekcionistická opatření, které zavedly brazilské levicové vlády, které byly u moci v letech 2003 – 2016. Mexiko má na rozdíl od Brazílie (potažmo zemí Mercosul) rovněž asociační dohodu s EU a také je integrováno s USA a Kanadou v dohodě NAFTA. Přes určitý pokles a stagnaci vzájemného obchodu v minulých letech je však Brazílie stále důležitým hospodářským partnerem ČR a české výrobky mají na jejím trhu od nepaměti vynikající pověst.

Pokud jde české firmy, které se účastní vzájemné výměny služeb s BFR, jedná se především o subjekty podnikající v oblasti dopravy a cestovního ruchu a dále o finanční a bankovní instituce.

Velvyslanectví ČR v ZÚ Brasília zaznamenává sporadický zájem o BFR ze strany cestovních a překladatelských agentur a společností provozujících kulturní aktivity. Byl zaznamenán zájem také od subjektů zaměřených na engineering, pořádání výstav a veletrhů a IT služby.

Z brazilské strany je rovněž zájem o české poskytovatele služeb spíše sporadický. V drtivé většině se jedná o žádosti o doporučení ubytovacích zařízení a služeb překladatelů a tlumočníků.

Najdete i produkty vývozu
http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/brazilie-obchodni-a-ekonomicka-spoluprace-s-cr-18909.html

Turistika
Spolupráce našich turistů s brazilskými je především v oblasti tzv. Baťova městečka.

Dalších 40 km tras vyznačí značkaři KČT v brazilském městě Batayporã v průběhu července a začátku srpna tohoto roku. Dokončí tak základ sítě turistických tras."

http://www.tre­king.cz/archiv/ba­taypora.htm
https://www.kct­.cz/cms/ceske-znaceni-v-brazilii

Turismus v Brazilii
https://pt.wi­kipedia.org/wi­ki/Turismo_no_Bra­sil

--

Další odpovědi
Drap

Ano, je.