T3NY

Jde změnit travní porost na ornou půdu?

Zdravím, potřeboval bych vědět zda jde louka(trvalý travní porost) změnit na pole(orná půda), za odpovědi, díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli to chceš změnit v katastrálním území, tak to nevím jak se to dělá, pokud chceš na tom něco pěstovat, tak celé zorat hlubokou orbou, pak bránama roztrhat drny a na první osázení nejlépe dát brambory, na podzim rozházet hnůj, znovu zorat hlubokou orbou no a další rok už můžeš dát co chceš.Ale je lepší dát dvakrát po sobě brambory, protože se lépe zbavíš zbytků trávy.

Další odpovědi
beer

„Změnu louky nebo pastviny na ornou půdu lze uskutečnit jen na základě souhlasu orgánu ochrany zemědělského půdního fondu.“
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/ozpf/cas­t2.aspx