children

Jaký zvolit free antivirus?

Ahoj, poradí někdo jaký zvolit free antivirus? Používal jsem ESET NOD 32, ale už jej nehodlám dál platit. Mám starší PC, už se asi blíží jeho životnost ke konci, Win XP, Intel Pentium Dual CPU, T3200, 2.00 GHz, 1,96 GB RAM. Prosím bez flamů, Linux instalovat nehodlám a jinou verzi Win také ne :) Díky :) Názory se dost různí a nechce se mi procházet balastem, díky moc.

Nejlepší odpověď
setapouch

Osobně sám používám a doporučuju Microsoft Security Essentials. Detekce nadprůměrná (mám možnost porovnávat detekci poměrně značného množství vzorků malware několika antiviry; nepamatuju, že by nějaký malware nebyl MSE detekovaný, když ho detekoval jiný antivir, naopak jsem to párkrát zažil), na systémové prostředky nenáročný. Má spoustu vad, např. absence centrální správy nebo e-mailových notifikací, ale pro jednoho uživatele to snad nehraje roli.

Další odpovědi
gecco

Za mne – Avast…
😉
Ale určitě dostaneš i jiná doporučení…
😉

uccello

Microsoft Security Essentials. K tomu to občas projedu Spybotem nebo Malwarebytes Antimalware. A mám klid.

Luxx

Kingsoft Antivirus

rrihamirek1

Avast :)

setapouch

Jinak ten linux určitě zvaž. Cca před třemi měsíci jsem na linux (Ubuntu) přešel na noťasu, který používám na zábavu – audio, video, web, internetová komunikace – a zatím je celkem v pohodě. Zatím tam mám dualboot, ale do Windows jsem restartoval za ty tři měsíce jen jednou, minulý týden. Ale nehraju hry a na vývoj mám jiný počítač, s Windows.

cochee

Já se vrátím k tvé odpovědi: už jsem delší dobu nepotkal kombinaci WinXP+MSE, ale není to náhodou tak, že Microsoft s koncem podpory WinXP přestal poskytovat podporu MSE nainstalovaného na WinXP?

setapouch

Sice máme všude Windows 7, ale ne, security updaty budou do půlky roku 2015. Jen je třeba nainstalovat MSE pro XP, které už nejde oficiálně stáhnout (takže ideálně sáhnout do vlastního archivu).