kefud

Jaký vhodný STB?

Zkouším si nahrávat pořady ČT HD na externí disk přes STB DVB-T Alma T2 kde mi, ale nefunguje skokový posun vpřed/vzad. Dle informací které jsem získal: Skokový přesun u ČT – u programu s vysokým datovým tokem, konkrétně programy ČT není možné z důvodu vysokého datového toku provádět zrychlené přehrávání, dojde k zastavení obrazu. Přístroj jsem reklamoval ale bezúspěšně.
Poněvadž brzy skončí pozemní vysílání v DVB-T SD potřebuji poradit vhodný STB pro nahrávání pozemního signálu , který si poradí s vysokým datovým tokem u programů ČT (i jiných) HD DVB T2 a umožní zrychlený či skokový přesun.

Odpovědi
Vojta24

V poslední době je zřejmě jediný dostupný a vhodný STB Andrej Babiš 🙂 … blbej fór promiň, k věci:

Obecně technicky nejvyspělejší set top boxy, kolem kterých se pohybuje zdaleka nejvíce aktivních vývojářů, kteří ladí podobné detaily jsou ty vybavené operačním systémem Enigma 2, pokud chceš tedy skutečně schopný STB který si poradí prakticky s čímkoliv co nejefektivněji, požadoval bych právě tento operační systém uvnitř set top boxu. Narozdíl od běžného firmwaru výrobce, se tento OS vyvíjí univerzálně pro velké množství zařízení a jeho vývoj prakticky nikdy nekončí. Zatímco firmware výrobce je něco, co se neaktualizuje téměř vůbec a takový firmware se vyvíjí s daleko menší pečlivostí a smyslem pro detail než rozsáhlý opensource projekt typu Enigma 2, kde vývojáři myslí prostě na všechno a vylepšují každý detail až k dokonalosti.

Konkrétní zkušenost mám s OCTAGON SF8008 umí všechno, dokonce umí i HBBTV (to je ten lepší grafický „teletext“ s video archivem starších pořadů), což většina set top boxů neumí vůbec, právě proto, že postrádají pořádný OS.

Cena je vyšší, asi 2500,– ale vyplatí se to, je to opravdu výrazně lepší a mnohem schopnější zařízení než co se dá sehnat za tisícovku.

viz odkaz https://satelitni-prijimace.heu­reka.cz/octagon-sf8008-combo-uhd-4k-enigma-dvb-s2x-dvb-t2-c/

přehrávačů s tímto OS a podporou pozemního vysílání je ale mnohem víc, tady je máš všechny: https://satelitni-prijimace.heu­reka.cz/f:q:e­nigma/ , výběr je dost bohatý … pro všechny platí, že se dají použít k příjmu běžného pozemního DVB-T2 vysílání stejně jako k příjmu satelitního DVB-S2, kdybys tedy časem přecházel na satelit můžeš takový STB i k tomu použít.