JájsemRaibek

Jaký účel má věta uvedená u videa a co zaručuje autorovi videa?

U videí z našich silnic-tzv. daschcam, kompilace apod. na YouTube autor videa uvádí, že video našel na kartě, není jeho, nezná čas ani místo. K čemu má toto sdělení význam? Stejně se však v popisu videa nebo v komentářích k vlastnictví přiznává.
„Jak jsi dopadl u té kontroly, nehody apod.? No bylo to o fous atd..“

Odpovědi
Mp2

Víš, dnes to tak prostě je..
Někteří pitomci dokonce naschvál tyto nebezpečné situace vytváří..
Oni vidí, že jim někdo vjede na kruháč.. V klidu by to stihl.. Ale oni musí šlápnout na plyn, troubit a nadávat, aby méli obsah do videa..

Je na tom vidět povaha toho člověka, protože už na začátku videa víš, že tady néco nesedí..
Nékdo tyhle lidi uznává, nékdo je podporuje, někdo jim videa posílá..

Píšou to tam z toho důvodu, aby je za to nikdo nemohl stíhat. Pokud ty jim nedokážeš vinu… Vždyť to znáš..

U mojí autonehody svédci lhali ve svůj prospěch, aby se vyhnuli trestnimu stihani… S policisty se znali a policie si naschvál ani nevyžádala záznam z kamery, kde vše bylo..
Naštéstí se podařilo jejich lži vyvrátit ze záznamů z vozidla.. Tzv. EDR… Takže bylo vidět, ze všechno bylo tak trošku jinak… Tak trošku v můj prospéch..

EKSOT123

Nevím, o co šlo v uvedeném případě. Ale odpovídám, protože jsem viděl video, jak rakouští policisté u nějaké nehody sledovali, jestli si to lidé nefotí a nenatáčí. Načapali zrovna jednoho Čecha a jednoho Maďara. Tak si je vyhmátli a vedli je k nehodě, že tam jsou mrtví, ať si je nafotí. Cílem policistů bylo zahanbit tyto lidi, aby si uvědomili, že dělají něco, co se nemá.
A ve vašem případě majitel videa nejspíš aspoň vzdáleně tušil, že dělá něco špatného, tak se od toho snažil jaksi distancovat.