Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jiná odpověď

To e podobná otázka, jako „Jaká hudba je nejlepší?“ – nedá se zodpovědět seriózně. Záleží na širším kontextu, takové japonské zátiší uprostřed české krajiny může navzdory vší vytříbenosti a preciznosti provedení vypadat jak pěst na oko, geometricky sofistikovaný francouzský park v městské panelové zástavbě taktéž. (tam už je pravidelných ulic, chodníků, úhlů obecně víc než dost)

Rozhodující kritérium je tedy: „líbí se/nelíbí se“. Obecně je mi blízký jednoduchý styl, bez přeplácanosti s minimem „ohniskových prvků“. (max 2–3) Ale jak říkám – závisí to na širší kontextu. Jedna věc je městský flíček 6×6m za barákem, jiná věc je zahrada 3500m2 na venkově, to jistě chápeš. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Jiná odpověď

Každá má něco do sebe. Když je udržovaná, tak se líbí každému, když je zarostlá, nelíbí se nikomu. Pochopitelně záleží na využití prostoru, ne moc přeplácané a na druhou stranu od stromu k nejbližšímu stromu nebo keři výlet na týden taky není nejideálnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Japonská zahrada

I když jsou všechny krásné, japonské zahrady mají něco do sebe. Pak se mi líbí
nádherné Butchartovy zahrady v Kanadě. 🙂
https://pixaba­y.com/cs/photos/but­chart-botanick%C3%A1-zahrada-269672/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Anglický přírodně krajinářský park

Je to dost subjektivní, každému se líbí něco jiného.

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Anglický přírodně krajinářský park

Anglický, např. takový, který je u zámku v Krásném Dvoře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Anglický přírodně krajinářský park

Anglický park, pohled na něho mi vnáší jakousi pohodu do duše

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Co nejvíc přírodní, bez umělých prvků

A pak třeba obyčejná vesnická zahrádka u staré chaloupky. Hlavně žádná mulčovací kůra, anglický trávník a takzvaná bezúdržbová…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Anglický přírodně krajinářský park

Kdysi jsem za jedním zámkem vstoupila do francouzské zahrady
a měla jsem pocit, že jsem nikdy nic tak krásného neviděla. Ale prošla
jsem jí a vstoupila do anglického parku, který mne doslova uchvátil…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honzin8

Dobrý den, na elusia jsem se díval. Nabídka pěkná, ceny taky ideální. Jaká světla jste zvolili k tomu anglickému stylu?

Avatar uživatele
Lurenka

My jsme zvolili anglický styl. Sice to dalo zabrat, ale konečně jsme spokojeni. A musím teda říct, že celý koncept perfektně doplnila zahradní svítidla. Ty určitě doporučuju pořídit. Super nabídka je na https://www.e­lusia.cz/.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada