Bikerusec

Jaký podíl příjmu vydávat za nájem + energie?

Ahoj diskutéři,
mám takový obecný dotaz. Kolik procent z příjmu (resp strop této výše) je vhodné/rozumné/zdra­vé vydávat za nájem + energie (bez jídla a dalších služeb).
Ptám se proto, že jsem nedávno nastoupil do lepší práce a přecházím od spolubydlení ke garsonce. Ponechte prosím stranou úvahy nájem vs. hypotéka. Pro dokreslení situace, je mi 26, bezdětný, svobodný a můj čistý příjem je okolo 20 tis. a žiji v Brně.
Děkuji všem za názory a těším se na diskuzi.
Informace k anketě : prosím o hlasování SINGLES, čili jedince žijící sami mimo mamahotel a tatabanku.
Otázka zní: kolik procent čistého měsíčného příjmu vydáte za nájem + energie?
Díky za hlasování.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Front

40%

ivzez

30%

Změny znění v textu jsem si všimnula až při odesílání odpovědi, v anketě jsem
reagovala na název otázky: „Jaký podíl příjmu vydávat za nájem + energie?“
______

„Oficiálně“ by se náklady na bydlení měly vejít do 30 % příjmů, v Praze do 35 %.
Má-li někdo náklady vyšší než uvedené procento, může požádat o příspěvek na bydlení.