Jaký máte názor na zeleninu, ovoce a celkově zdravou stravu při vývoji svého dítěte od mala?

Zajímalo by mě, jestli je závislost a chuť na sladké u děti automatický.
Nebo je lze naučit od mala jíst zdravě aby je chutě na sladké nelákalo.
Ale říká se že zakázané ovoce chutná nejlépe, nechci to jednou svým dětem zakazovat,
ale naučit je od mala jíst tak aby na takové nezdravý sladkosti chuť neměli.
Je to možný? 😁

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem četla, že bylo dokázané, pokud těhotná matka jí ovoce a zeleninu, omezuje sladkosti, ovlivňuje tak stravu svého narozeného dítěte. Stejně tak při kojení prostřednictvím mléka, když jí zdravě.

Takže dítě, spíš plod, si postupně za zdravou stravu vzniká. I když se později při krmení tváří všelijak.

Samozřejmě dát dětem ochutnat i sladké, jen občas, volit kompromis, víceprocentní kousek čokolády, sušené ovoce, ořechy, cereální tyčinky nebo domácí pečivo. Jinak těžko vysvětlovat, že kamarádka může sladké, ono ne.

U některých dětí se to daří, i jiných ne. V mé době to bylo všechno jinak…

Další odpovědi
ivzez

Těm teoriím o stravování v průběhu těhotenství
moc nevěřím, mám dojem, že nejsou (moc) podložené.

Ovšem pokud jde o chuť na sladké, případně o závislost na sladkém,
a naučení jíst od mala zdravě → to podle mne lze od mala ovlivňovat.
(U mých tří dcer to fungovalo.)

anonym

Tím stravováním v těhotenství to mě nenapadlo, zní to logicky, dítě roste a vyvíjí se v břiše z toho co jí matka…
Pokud matka bude jíst moc sladkýho, v podstatě tím v břiše vytváří dítě ktere bude stvořeno z buněk ktere byli vytvořený ze sladkého, coz logicky vede k tomu ze to zpusobi diteti po narození vetsi chute a zavislost na sladkym
jednoduse tim matky delaji uz v brise ze svych detí závisláky 😁

anonym

no ta co se mnou bude těhotná ty se těš teda 😁

annas

Na matku, čekající v budoucnu vaše dítě, přísnost. 🙂

ivzez

To byste měl vybírat ještě před tím těhotenstvím. (–:

Říká se, že se v těhotenství mění chutě, ale já jsem
to u sebe téměř nepozorovala. Jen jsem měla větší
chuť na ovoce a zeleninu, které jsem ale měla ráda i dříve…

annas

Ivzez,

těžko říct, ale na té stravě něco bude. Slyšela jsem to už někdy dřív, ale nepřikláddala jsem tomu větší význam. Ale stále se přichází něčemu na kloub.

Vzpomněla jsem si na jednu známou, je to už dávno. Když byla poprvé těhotná, čekala kluka.
Ten se bál vody, jako mimino, koupání s křikem. Ani později mu koupání třeba v rybníci nic neříkalo.

O deset let později se dotyčné narodila dcera, ta vodu milovala.

Stejně jídlo . U toho prvního skromnější jídlo, u mladší jen to „lepší“, to bylo maso.

Ten vztah dětí k vodě vysvětlila známá tím, že bydlela v malé dědince u Konice, tehdy neměli koupelnu, takže se nemohla pravidelně a často sprchovat a koupat, především v zimě.

Za deset let byl dům zmodernizovaný, tudíž e jajo těhotná měla přístup ke ssprše nebo vaně.

To prý také ovlivnilo vztah k vodě – „chlapec“ tolik vody nepoznal, zatímco „dívka“ ano.

Když jsem slyšela něco v rozhlase, nebo četla o jídle v těhotenství, tak jsem si to připomněla.

Jen konstatuji.