glorie

jaký máte názor na to když vás někdo napadne?

Jaký máte názor na napadení ženy a dítěte opilcem. Váš přítel Vás ubrání a je za to potrestaný a odsouzený???

Nejlepší odpověď
quentos

svinstvo; občas si člověk fakt připadá jak v Kocourkově. Není to poprvé ani naposled a zajímal by mě názor nějakého právníka, to se má ten kořen nechat zabít, nebo jen nečinně přihlížet, nebo jak si to představují? V Americe by odsouzten rozhodně nebyl. (Ale zas tam mají v zákonech jiné úchylnosti.)

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, je to svinstvo. Na druhou stranu je zde i druhá strana mince, která zde není popsána. Jak vás přítel ubránil?
Nechci být nějak netaktní a předem se omlouvám, ale neskončil nakonec opilec útočník po zákroku přítele v nemocnici s otřesem mozku, natrženou slezinou a nefunkční ledvinou? Těch pár zlomenin a vyražených zubů to už je jen taková maličkost.
Ne, nechci se zastávat opilce, ale byla obrana zjevně přiměřená útoku? Pokud ne, má smůlu.
Pokud se mýlím a vše bylo v souladu se zákonem, tedy nutná obrana, použil bych všech opravných prostředků na svou obhajobu.

Jahoda

Dodnes nechápu, proč jsou ženy oběťmi mužů (samozřejmě jen některých, ne všech).. A u dětí to samé. Je to nespravedlnost a rovnoprávnost mužů a žen už zřejmě nefunguje. Je to smutné, ale bohužel se s tím už nedá nic dělat. Navíc, když je muž opilý a napadne ženu či dítě, je to obrovská bezohlednost a krutost. Slovy se to popsat prostě nedá… Šokovala jsem mne tím, když jste napsala, že za zastání ženy či dítěte jejich „hlavou rodiny“ by byl j"jejich" muž potrestán či odsouzen.. Bohužel, ve většině případů se to obrátí na nevinného a pachatel si vesele běhá po světě, kdežto ten, který bránil ženu či dítě, je za mřížemi.. Hrůůůza. Fakt totální nespravedlnost.. Už vůbec nechápu lidi (myslím ty opilce), kteří své problémy (jak peněžní, tak rodinné) řeší napadením druhých-nevinných. Hrozný..

Lucimia

Je to hrozná nespravedlnost! Bohužel to tak ale je…:-(

NickD

Je to opravdu hrůza.Pokud mě snad někdo napadne,tak budu rád když se ubráním za jakoukoli cenu.A pokud mi v dnešní době snad nekdo pomůže a dosvědčí to,můžu být vděčný a rád,že jsem z toho vyváznul pokud možno bez újmy.V takovým případě by si útočníci včas rozmysleli své úmysli.
Skutečnost je ale opravdu jiná.Obrana ano,ale přiměřená a nesmí být byť útočníkovy ublíženo.Tak jak popsal Miroslavst. Pak už je ale další otázka,co je přiměřená obrana.U každého je to totiž jiné…
Bohužel se běžné napadení řeší spíš jako přestupek.

Nuk nuk

Jo, žijeme holt v ČR a navíc ve 21. století, a tohle jsou zákony té džungle ve které žijeme. Nepochopitelné, nelogické, postavené na hlavu a naprosto postavené proti normálním lidem, ale bohužel platné.

slunce.333

Ahojky,dokážu si to představit a v cítit se do vás ,já naštěstí přítele neměla když mi ublížil a díky za to,protože musí být velice těžké tomu všemu čelit! Odsouzený a potrestaný by měl být otec dítěte a ne přítel co vás oba bránil! Držte se,přeji hodně síly vám i příteli,nadarmo se neříká,že na každého jednou dojde!