NikkiD

Jaký koupit dárek (jídlo) pro celiaka?

Jedu na návštěvu k rodičům přítele. Přítelova matka je celiak, chtěla jsem přivézt něco dobrého pro všechny, ale aby to mohla i ona ( za normálních okolností bych přivezla třeba zákusky :) ) poradíte mi?
Doplňuji:
chci koupit něco všem a nechci dělat rozdíly, jakože bych přivezla 3 větrníky a mamce kytku 😁

Odpovědi
gecco

Maso…
😉
Třeba něco jako roastbeef – to je zákuseček…
😉

anonym

Kup jí prostě kytku, a je to, nic víc nemusíš kupovat
Doplňuji:
Proč bys jí měla kupovat jídlo? Ona má hlad? 😁

marci1

Zákusky obsahují lepek. Celiakovi musíš koupit něco, co neobsahuje lepek. Výrobky bez lepku jsou označeny přeškrtnutým klasem. Třeba v drogerii DM mají dosti velký sortiment těchto výrobků.
Nebo kup něco na netu. Pro inspiraci : 🙂
http://www.pra­linesa.eu/Sbir­kova-bonboniera-Pralinesa-bezlepkova-Kvetiny-c-1-d1.htm

belkvl

Tekute svestky ji kup v lihu :)

Roxana

Přines lahvinku – víno whatever, co mají rádi, tu by mohli pít všichni ne? 🙂 Jinak některé cukrárny už dělají bezl. zákusky jako třeba mrkvový dort…zkus se u vás po něm pozeptat, je to dobrůtka a já jako celiak si ho kupuji moc ráda…-)