Rokio

Jaký je váš názor na investiční fondy?

Co si myslíte o této investici? Máte praktické zkušenosti s tímto druhem investice? Jaké spatřujete výhody a nevýhody investičních fondů?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám. Pokud se daří a cena podílu jde vzhůru, tak je to dobré. Když cena klesá, tak už to dobré neni.

Další odpovědi
Hlada

Investiční fondy byly dobré na počátku 90. let. Mám osobní zkušenost s 1. investiční, kde byl zisk přes 30%. To však trvalo jen několik let. Pak jsem zkoušel ještě další, vždy to ale byl se započtením inflace prodělek. Myslím, že v dnešní době jsou méně rizikové a více výnosné možnosti investování. Osobně bych peníze do něčeho takového už nedal.

Rokio

Drap: Když cena fondu klesá, tak je dobré do něj investovat.

Dochy

Jenže potřebuješ mít rozumnou pravděpodobnost, že bude zas stoupat. A drap samozřejmě řešil situaci že tam ty prachy už má…