Jaký je rozdíl mezi squashem a ricochetem?

Několikrát jsem již hrál squash a doslechl jsem se o podobném sportu jménem ricochet. Jaký je mezi těmito sporty rozdíl? Mohu použít vybavení ze squashe i na ricochet?

Odpovědi
Earl Sin

Ricochet je odvozen ze squashe, je to velmi podobná hra, ale liší se rozměry hřiště, rakety a míčky.
Z toho vyplývá, že nedoporučuji používat vybavení ze squashe na richochet a opačně.

viz wikipedia http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Squ­ash

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ricochet#Hra

oakley

jiné rozměry hřiště, vybavení…

alenka901

Ricochet se velmi podobá hře squash, provozuje se na kurtu a ke hře je třeba raketa a míček. Hlavní rozdíl obou těchto sportů je v tom, že kurt pro ricochet je menší, má nízký strop, o který se také hraje, má kratší a lehčí raketu a lehčí míček. Může být sportem rekreačním i závodním. Má výhodu v tom, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčkem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu. Squash je sport, který vyžaduje mnohem více dovedností. Hráči musí dobře rozumět smyslu hry a pro efektivní hru je nutný dobrý postřeh, soustředění a koordinace pohybů. Důvodem je „mrtvý“ nebo pomalý odraz míče, který nutí hráče k neustálému pohybu v poměrně velkém kurtu, míč se odehrává pomocí velké rakety s malou hlavou. Pro začátečníky je tato hra velmi obtížná, protože vyžaduje dlouhodobý nácvik a trénink. Tenis je nejtěžší raketový sport, protože se hraje na největším kurtu pomocí velké a těžké rakety. Začátečníci často odehrávají míče do sítě, za čáru nebo mimo kurt. Hra proto není plynulá a kardiovaskulární systém není kvalitně procvičen. Ricochet byl vymyšlen tak, aby odstraňoval nedostatky ostatních raketových sportů. Je určen pro každého v jakémkoli věku.

playermaker

ricochet je mnohem rychlejší, hraje s dutým děrkováným míčkem a další info je zde už popsáno