Jaký je rozdíl mezi skoky a lety na lyžích ?

Nejlepší odpověď
Alesh

No v délce, skoky jsou někde kolem 90–120 m, lety pak 180–250 m. Což je samozřejmě dáno velikostí můstku.

Další odpovědi
marci1

Ve světě je mnoho zimních sportovních středisek se skokanskými můstky, ale jen některé mají parametry tzv. mamutích můstků. Právě na těchto kolosech se odehrávají boje o krále letců na lyžích. Zásadní rozdíly nejsou pouze ve velikosti, kde průměrný můstek má HS někde okolo 142 metrů a mamut za dvoustovkou. Liší se v nájezdových rychlostech, délkách letů, ale i v silách, kterým musí letci čelit.
http://skoky.net/cla­nek.php?subac­tion=showfull&id=122806­9351