jaký je rozdíl mezi podnájmem a pronájmem

nevím jaký je mezi tím rozdíl

Nejlepší odpověď
kenyrts

Rozdíl mezi pronájmem a podnájmem:
Družstevní byt je majetkem družstva, nikoliv nájemce. Pronajímat věc, kterou nemáte ve vlastnictví, nelze. Pokud nabízíte „svůj” družstevní byt za úplatu někomu jinému k bydlení, nejde o pronájem, ale o podnájem. Uzavřít podnájemní smlouvu můžete, ale k tomuto kroku potřebujete souhlas družstva. Podnájemní smlouva musí mít písemnou podobu.
V případě, že skončí nájemní vztah mezi družstvem a členem, zaniká tímto okamžikem také podnájem.
Z toho vyplývá,že pronajmout můžete jenom to co patří vám v osobním vlastnictví.