Achilles

Jaký je rozdíl mezi periferním a externím zařízením počítače?

Nejlepší odpověď
Zibner

Periferní zařízení je zařízení, které není nezbytně nutné pro vlastní chod PC. Je to vlastně všechno, až na Základní desku a procesor, co můžeš v bedně najít. Tzn. Grafické karty, Zvukové karty, větrák atd. atd. Na druhou stranu externí zařízení je zařízení jako Scanner, myš, mikrofon, reproduktor. To, co rozšiřuje činnosti počítače. většinou pro externí zařízení potřebuješ odpovídající periferní (tzn. repráky potřebují zvukovou kartu, scanner ti bude k ničemu bez grafické karty apod.)

Další odpovědi
Alesh

Periferní zařízení je umístěno mimo samotný počítač: myš, klávesnice (klávesnici nebo myš těžko budeš mít uvnitř casu).
Externí je taky mimo, ale v podstatě je běžné, že takové zařízení bývá spíše uvnitř PC: disk, mechanika.