kapka

Jaký je rozdíl mezi stolními počítači?

Když si někdo koupi tu velkou pc skříň nebo tu menší (taková víc placata a o dost menší) a nebo zabudovaný pc do monitoru, tak podle čeho se rozhoduje? Jaké jsou výhody a nevýhody? Mně je jasná třeba úspora místa. A dál? Ma ten v monitoru vlastně mechaniku na cd? Klidně dejte odkaz na web, kde mi to vysvětlí, ale nějak inteligentně pro laika. :)

Nejlepší odpověď
gecco

Úspora místa je jeden pól (i do All-in-one se DVD mechanika vejde – obvykle)…
Opačným pólem je rozšiřitelnost o další komponenty (třeba více disků) ne upgradovatelnost (výkonnější grafika, výměna MB+CPU…), v tomto se All-in-one PC velmi blíží notebookům (tedy nevyměníš skoro nic, komponenty nepřidáš).
😉
„Placaté“ kisny (Slim-line) jsou někde mezi All-in-one a klasickým (aspoň) midi-case.
___
Osobně preferuju buďto notebook (´jednorázový´, ale mobilní) a nebo (midi)tower, v němž lze bez problému komponenty vyměňovat či přidávat, nemá problém s chlazením a není ani problém, v případě potřeby, vyměnit zdroj za výkonnější).

Další odpovědi
honza19hk

do malý skříně nenacpeš to co do velký, zvlášť u výkonných kompů. Tzn. že hlavně v místu a tudíž i výkonu, protože výkonné komponenty potřebují dobré chlazení proto mají velké chladiče nebo i vodní chlazení a to do placatý skříně nedáš.

jáára

počítač se vybírá podle plánovaného použití. na hry, na grafiku, kancl, multimedia, prohlížení webu.