Avatar uživatele
quentos

Jaký je rozdíl mezi nájezdem a penaltou?

(Raději upozorňuju, že jsem naprostý sportovní laik.)
Uživatel Arygnoc definoval na slovenské sekci těchto stránek nájezd následovně – „nájazd je trestné strieľanie – samostatný útok od stredovej čiary na brankára.“ Což mi spíš připomíná penaltu – pletu se, nebo jde o synonyma? Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, tom004 před 4735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Penalta – kop z místa (statický),nájezd – s pukem hráč jede na branku (dynamický).Lépe vysvětlit neumím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Pleteš se, „nájazd je trestné strieľanie – samostatný útok od stredovej čiary na brankára.“ je v hokeji, kdežto penalta (tresný kop) je třeba ve fotbale kdy míč není v pohybu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
TONICK

Zdarec, jde prakticky o synonyma. Asi víš, že penalta se říká trestnému kopu ve fotbale (míč je v klidu bez pohybu) a nájezde se říká trestnému střílení v hokeji (nájezd s pukem na hokejce). Ale prakticky je to to samé. Možná co bych doplnil, tak penalta se používá i v jiných sportech, kdy zkazíš míč, který prakticky nejde zkazit 😁 „Proto se taky říká, že penalta se nedá chytnout, ale jen špatně kopnout 😁“ – to se samozřejmě mluví o fotbale 🙂 Doufám, že to alespoň takhle pomohlo 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Takže jestli jsem to pochopila správně,tak je v tom ten rozdíl,že je to v jiných sportech,ale v podstatě totéž?:-)

před 4735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

taky jsem to tak pochopil. Ještě je to v tom, že jedno je s pukem, druhý s míčem a je asi fakt, že nájezd je od toho, že tam fakt „najedeš“ – po ledě na bruslích ;{)>

před 4734 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek