Odpovedi18

Jaký je rozdíl mezi movitou a nemotivou věcí?

Nejlepší odpověď
Malvína

Hmotný majetek se podle povahy dělí na:

  • nemovitý (latinsky immobilis, slovensky „nehnutelný“), svázaný s půdou, jako pozemky, budovy a vlastněné prostory;
  • movitý (lat. mobilis), kam patří fyzické předměty, jako jsou výrobní stroje, automobily, zařízení nebo materiál.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Majetek

Další odpovědi
JájsemRaibek

Movitá je taková, se kterou můžeš pohybovat, nemovitá se kterou nemůžeš. Neber to, že s domem se dá pohybovat (stěhování budov, kostelů).
Nemovité věci jsou tedy domy atd..

Rokio

Nemovitá věc je cokoliv, co je pevně spojeno se zemí. Patří sem například pozemky a stavby. Příkladem nemovitosti je například zahrada, pole, banka, dům apod.

Movitová věc je naproti tomu mobilní, tzv. jde s ní hýbat. Příkladem je mobil, tričko, skříň, lednice atd.

Arne1

Na pojišťováckých školeních nám to vysvětlují jednoduše. Vezmi barák, otoč a zatřep. Co vypadne ven, to je movitý majetek (pojišťuje se jako domácnost), to betonové/cihlové co zůstane – to je nemovitost a pojišťuje se jako dům/byt.

Cenobita

v anglickém jazyce je to: move – pohyb

v latině: movere – hýbat

slovensky: hnuteľnosť – movitost

slovensky: nehnuteľnosť – nemovitost