Metalman

Jaký je postup při koupi zahrady?

Chtěl bych koupit pozemek. Majitele jsem již oslovil a s prodejem souhlasí. Jaký je další postup? Sepsání a podpis smlouvy? Co je potřeba na přepis pozemku na katastrálním úřadu? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hlada

Základním dokumentem je kupní smlouva, která musí být podepsaná ověřenými podpisy. Pak se vyplní formulář na stránkách ČÚZK a účastníci ho podepíšou. Podpisy nemusí být ověřené. Oba dokumenty se podají na KÚ. V průběhu řízení je dobré mít peníze uložené v zástavě. Nejlevnější a nejbezpečnější je zajišťovací účet, který nabízejí některé banky.

Zdroj: https://www.cuz­k.cz/Je-dobre-vedet/Formulare-v-resortu-zememerictvi-a-KN/Zapis-zaznamem/Navrh-na-zaznam-prava.aspx

autacek

Jak píše Hlada, před zajišťovacím účtem bych ale varoval, jistota je mnohem menší, než u notářské, či advokátní úschovy.

lindicka4478

My jsme si na zahradu našetřili asi po sedmi letech odkládání si peněz stranou. Naštěstí jsme si zahradu koupili od souseda, se kterým nejsou žádné problémy. Proto jsme docela hodně peněz i ušetřili. Na https://www.top-bazeny.cz jsme si koupili docela moderní zahradní nábytek a teď si plánujeme do volného prostranství pořídit i bazén. Máte nafukovací nebo ten, který se dává do země?

Hlada

Autacek.
Nemohu souhlasit. Zkrachování některé z bank, které poskytují tuto službu je prakticky vyloučené. Notář je proti tomu extrémně drahý a advokát neručí za nic.

autacek

Problém vidím v tom, že účet je psaný na příjemce a výplata této částky vázána na splnění určitých podmínek. Tyto podmínky však rázem padají v případě exekuce, konkursu, apod., což je oproti pádu banky věc bohužel nepoměrně častější.