Jaký je postup při darování nemovitosti?

Jaký je postup při darování nemovitosti z prarodičů na vnuka? Co má vše být doloženo a sepsáno? Moc děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
atriplex

Darovací smlouva musí být písemná, podpisy ověřené a platnost nabývá až po vložení do katastru nemovitostí.

Zdroj: http://www.vzo­ry.cz/vzory/ne­movitosti-a-byty/darovaci-smlouva-darovani-nemovitosti/

Další odpovědi
Mchillik

Dobrý den, musíte sepsat darovací smlouvu a návrh na vklad, zde doporučujivyužít služeb notáře nebo právníka, nic jiného k tomu nepotřebujete, na katastru to je s kolkem za 500,– Kč a sepsání, když si to euděláte sami bude taky něco stát, je to ale lepší, než aby jste tam udělali chybu a na katastru to nezapsali, pak Vás to bude stát znovu peníze.MK