Kelt

Který je největší studijní komplex na světě?

Studijním komplexem myslím školu, fakulty, příslušná zařízení – administrativa a ubytovny – koleje. K otázce mne inspiroval článek v učebnici ruštiny, kde se píše o Lomonosovově univerzitě v Moskvě, kde je psané, že kdyby někdo byl v každém pokoji na kolejích jednu minutu, tak tam stráví tuším celý rok. Tak bych chtěl vědět, zda je nějaký studijní komplex ještě větší. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Nejde jen o studijní komplex, ale využití je mnohem širší.

New Century Global Center je víceúčelová budova v Tianfu New Area v Čcheng-tu v Číně a je největší budovou na světě z hlediska podlahové plochy.

Najdete zde kanceláře, konferenční místnosti, univerzitní komplex, dvě komerční centra, hotely, kino , „středomořskou vesnici“, pirátskou loď a kluziště olympijské velikosti.

Vrcholem budovy je vodní park , který obsahuje umělou pláž o rozloze 5 000 m 2 (54 000 čtverečních stop),. Ozor tvoří obří obrazovka 150 × 40 m (490 × 130 ft). na níž je možné sledovat východy slunce a západy slunce.

V noci se u bazénu rozkládá jeviště pro koncerty. Byl postaven stojan s výhledem na bazén s potravinovým kurtem a vchodem pod úrovní podlahy.

Nový hotel Intercontinental nabídne 1 009 pokojů, které jsou rozloženy na okraji komplexu. Centrum je napojeno na linku 1 metra Chengdu .

Velikost komplexu 100 metrů vysoký (330 ft) v má velikost 500 × 400 metrů (1600 × 1300 ft) s podlahovou plochou 1 700 000 metrů čtverečních (18 000 000 č­tverečních stop), což z ní činí největší budovu na světě měřenou podlahovou plochou ..

]Více v odkazu

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/New_Century_Glo­bal_Center

Další odpovědi
dubraro

Největší je pravděpodobně Indira Gandhi National Open University v indickém Dillí. Studuje tam asi čtyři miliony posluchačů.