Avatar uživatele
kaolin

jaký je nejlepší a nejlevnější zdroj alternativní energie na odloučené samotě?

zrovna řeším problém s elektrickou energií kterou od ČEZu nechci,mohl bych použít např. parní stroj s palivem zadarmo z lesa nebo energii z potůčku kdybych věděl jak na to ostatní záležitosti se mi zdají nákladné a to je energie z fotovolt.článků větrná elektrárna atd.Určitě se dá můj problém řešit levně a účelně neví někdo jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3985 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

nejjednodušší by mohlo být (pokud máte vhodný potůček s velkým spádem) malá vodní elektrárna nabíjející olověný akumulátor. Někde jsme viděl realizaci… za pár tisíc a na to aby si na chvíli pustili TV, ev. zapnuli žárovku před vchodem to stačilo. Běžný akumulátor by mohl stačit na cca 10 hodin provozu menší LCD televize a za den to dobít (pokud je dostatečně vydatný potůček) Dále je možné použít solár, technika na to je dnes poměrně levná a cesta dobře prošlapaná. Parní stroj nebude pro laika jednoduchý. Je možn ještě profi stirling, ale dělá to jen pár firem a bude to drahé (a je nutné zajistit topivo a topit)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pl4toon

Nejlepší bude asi kombinace více způsobů. Fotovoltaická a vodní elektrárna, nízké náklady a potřeby http://www.pa­sivnidomy.cz/pa­sivni-dum/usporne-zdroje-energie.html a další. Pokrýt plnou spotřebu průměrné rodiny bude obtížné, či nemožné, ale může to výrazně uspořit. Navíc se jedná o o investice s definovanou návratností, takže pokud nemáte momentálně hluboko do kapsy, tak investujte do obnovitelných zdrojů.
Doplňuji:
Tou definovanou návratností jsem chtěl říct, že lze celkem přesně spočítat, kdy se vám náklady vrátí, takže si lze na to vzít případně i půjčku.

Upravil/a: pl4toon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
ladaadal

Parní stroj tě ve finále vyjde nejdráž. Proč myslíš, že už se nevyrábějí? Jeho 5–7% účinnost je na hranici čehokoli. Myslím, že v tomto případě se nevyhneš pomoci přírodních živlů, ať už vody, větru nebo slunce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kaolin

odpověď DOCHY: ten potůček je opravdu malinký odhaduji tak30– 50 litrů za minutu jedná se o přepad ze studny, ale ten parní stroj mě přijde jen na 5000 korun a má výkon 400W.Solárko je přílíš na mé možnosti důchodce ale vím že možností je bezpočet jen se o nich moc neví a hlavně se nevyrábí průmyslově

před 3984 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo, je třeba zvážit více okolností. včetně místních poměrů, financí a předpokládaného využití.
To solárko bych ale nezatracoval tak rychle. Panel cca 100W by mohl být také tak kolem 6000, Akumulátor 1kWh za cca 4000 (běžný maloobchod, u spec. firem možná levněji). Měnič na 230 (bude-li nutný) kolem 1000. Jen by to chtělo někoho, kdo to splácá dohromady pro pocit z dobře vykonané práce 😉
Pak by to bylo bez paliva a téměř bez údržby

před 3984 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí