rottkiw

Jaký cvičební plán pro 12 letého kluka?

Dobrý den můj syn (12) chce být vypracovaný a furt se mě ptá jak by měl začít s cvičením… Já mu na to nedokáži odpovědět tak to zkouším přes net…poradíte někdo? Díky

Odpovědi
hanny 2

Bude to chtít trenéra ve fitness a odborného poradce na výživu.

Rocky

Dobrý den,
důležité je aby to nepřehnal aeporanil si nějaký sval.
Nejlepší cvičení je takové že bude cvičit svou váhou na začátek a tím se spevní svalstvo.

BandiOl

Záleží na tom jaké má zkušenosti se sportem. Ideální pro děti v jeho věku je gymnastika, judo a pod. sporty, kde se používají rovnoměrně svaly celého těla. Vhodné je přidat ještě strečing (statické roztahování svalstva). Činky ještě nedoporučuji (případně pouze se zkušeným trenérem), protože tělo se ještě vyvíjí. Pokud se totiž začne nesprávně posilovat (honba za vyššími výkony, svaly apod.), nadělá to dospívajícímu tělu vice škody než užitku.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi