Avatar uživatele
loosi

Jaký bude podle Vás vývoj ceny bytů v Praze?

Měl bych spíše dotaz na vývoj cen bytů v Praze. Jak to vidíte Vy, jakmile banky „zpřísní“ hypotéky. S tím spojená „platbyschopnost“ lidí, kterým skončí fix a budou mít vyšší splátky nebo nebudou v takové míře lidem schvalovány hypotéky. Měl bych konkrétní dotaz: Mám družstevní byt 2+1 v Nuslích (Vyšehrad), ale z důvodů rozšíření rodiny budeme potřebovat 3+1. Jak by jste postupoval Vy? Vyčkávat (1 rok) jak se budou vyvíjet ceny bytů a pořídit nový byt až případně klesnou ceny? Prodat 2+1 a zbytek částky na byt 3+1 si vzít hypotéku. Byt 2+1 pronajímat a vzít si větší hypotéku? Pronájmu se bojím kvůli komplikacím s nájemníky (neplacení nájmu, spory se sousedy atd…!) Nyní je stav takový, jakmile se objeví nějaký byt, je okamžitě prodán. Jak by jste postupovali Vy, jakožto odborníci:-) Děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Zajímavá 0 před 2746 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

na to žádná osvícená rada není. Nikdo neví, jak se ceny budou vyvíjet. V roce 2008 také málokdo očekával příchod tak masivní krize, která sice začala v USA, ale spadly díky ní ceny bytů i u nás. Rozhodně bych ale nespoléhal na to, že za rok budou ceny bytů levnější. Pokud se jedná o můj názor, tak já bych moc neotálel, ale jak říkám, může se stát cokoli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Polaskova44

Já se trochu obávám toho, že ty ceny půjdou pořád nahoru. Zrovna nedávno jsem četla nějakou prognózu a nevypadá to úplně nejlépe. Jsem ráda, že my máme vlastní bydlení už pár let. Tehdy jsme ho ještě sehnali za normální peníze. S koupí domu sice byly nějaké problémy, které jsme museli řešit s právníkem ale nakonec se vše vyřešilo.

Nový příspěvek