loosi

Jaký bude podle Vás vývoj ceny bytů v Praze?

Měl bych spíše dotaz na vývoj cen bytů v Praze. Jak to vidíte Vy, jakmile banky „zpřísní“ hypotéky. S tím spojená „platbyschopnost“ lidí, kterým skončí fix a budou mít vyšší splátky nebo nebudou v takové míře lidem schvalovány hypotéky. Měl bych konkrétní dotaz: Mám družstevní byt 2+1 v Nuslích (Vyšehrad), ale z důvodů rozšíření rodiny budeme potřebovat 3+1. Jak by jste postupoval Vy? Vyčkávat (1 rok) jak se budou vyvíjet ceny bytů a pořídit nový byt až případně klesnou ceny? Prodat 2+1 a zbytek částky na byt 3+1 si vzít hypotéku. Byt 2+1 pronajímat a vzít si větší hypotéku? Pronájmu se bojím kvůli komplikacím s nájemníky (neplacení nájmu, spory se sousedy atd…!) Nyní je stav takový, jakmile se objeví nějaký byt, je okamžitě prodán. Jak by jste postupovali Vy, jakožto odborníci:-) Děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Odpovědi
xxx3

na to žádná osvícená rada není. Nikdo neví, jak se ceny budou vyvíjet. V roce 2008 také málokdo očekával příchod tak masivní krize, která sice začala v USA, ale spadly díky ní ceny bytů i u nás. Rozhodně bych ale nespoléhal na to, že za rok budou ceny bytů levnější. Pokud se jedná o můj názor, tak já bych moc neotálel, ale jak říkám, může se stát cokoli.

Polaskova44

Já se trochu obávám toho, že ty ceny půjdou pořád nahoru. Zrovna nedávno jsem četla nějakou prognózu a nevypadá to úplně nejlépe. Jsem ráda, že my máme vlastní bydlení už pár let. Tehdy jsme ho ještě sehnali za normální peníze. S koupí domu sice byly nějaké problémy, které jsme museli řešit s právníkem ale nakonec se vše vyřešilo.