Avatar uživatele
mosoj

Jakou značku potravy kupujete pro své kočičí miláčky ?

Díváte se na složení krmiva tak jako u lidí ?
Některé kapsičky mají obsah masa dokonce 4 % !!! Ty dražší 10 – 15 % !!! Co prosím je to ostatní do 100 %.
Dokonce jsem našel ve složení síran měďnatý ( to je jed) a síran železnatý !!! Proč se to do krmení přidává.

Doplňuji:
Pokud jste ochotni, můžete uvést obsah masa v těch kapsičkách které kupujete a jste přesvědčeni že jsou kvalitní .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, briketka10, Illines, Putra před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Od Paukerta, občas zobnu také já!
Doplňuji:
Konstatuji, že jsem v vyrostl na vesnici, kde kočky i psi patří na dvůr a tam sloužili jako ostraha a regulátor havěťi jako jsou myši, potkani atd.
Mírně přikrmováni mohou být z přebytků domácnosti a pokud neplní svoje poslání, jsou na obtíž. V krajní nouzi je lze využít za potravu a za určitých podmínek coby docela chutný prostředek před smrtí hladem jejich páníčků. Řešení otázek podobného typu, který nadhodil mosoj považuji i v době dnešního nadbytku za zcestné a koledující si o boží pokárání!

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dávám svému kocourkovi kvalitní granule Purina a on je miluje. Jinak mu jednou denně dávám trochu čistého jogurtu a sem tam nějaké masíčko.

@Dudu
Ne každý má zvířata jen a jen účelově. Někdo má kočky jen aby mu na dvoře chytali myši a psi aby hlídali, my ostatní je považujeme také za své hodně dobré kamarády. Proto řešíme i jejich stravu a zdraví.. A kamarádi se nejí ani v krajní nouzi, víš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Výhradně granule Friskies z pytle. Občas konzervu a často cosi ode mne 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Granule Royal Canin Sterilised + Exigent a většinou kapsičky Kitekat, protože kocourkovi nejvíc chutnají. Co se týká mědi, tomu sice nerozumím, ale právě čtu knížky J. Herriota o veterináři a tam je na několika místech zmínka o přidání mědi do krmiva. V granulích je taky přidán síran měďnatý, železo, mangan, zinek a selen a jsou to snad ty nejlepší, nebo aspoň u nás nejdražší.
Doplňuji:
Já jsem si přivezla kocourka z útulku už dvouletého, takže jsem musela navázat na co byl zvyklý a granule se teprve pomalu učí jíst. To je u nás úplný obřad, nesmím mu je třeba dát na zem, ale má na ně misku na stolku. Občas mu dám játra nebo maso, jenže každý mi radí něco jiného, tak vycházím z jeho potřeb.
Dudu, styď se. Doufej, že nezůstaneš nikdy sám.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Kdysi jsem měl kočku a kupoval jsem ji hlavně ty známé značky-Purina, Whiskas, Friskies…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Zadnou,kdyz varim pro sebe ,tak i pro sve milacky-bez soli a koreni.Nebot Pedigri a jine neni pro domacke zviratka vhodne.Je citit sul ci jine neprirozene ingriedence.Vseho moc skodi,zvlast v dnesni dobe v konkurenci na penize.Uz vidim jak si prirodni kocka vrha na umely zradlo.S podivem se zvirata neubrani ,ale je to tak!Chci milacka-tak jen to co mu patri-jak za stara.Jen pozor na koreni a sul!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

http://www.svet­kocicek.cz/cms/mo­dules/fotogale­rie/fotogaleri­e.php?id_produc­t=5757&id=8777
jsou moc malá písmenka-kapsička má 4% kuřecího masa a ostatní produkty váží 85g
nejvíc mu chutnají 🙂
http://shop.tntra­de.cz/whiskas-jehneci-s-jatrovymi-polstarky-1-5-kg-granule_i137811.jpg
jehnečí maso 4% játra 4%, mrkev 4% + vit.A,E,D3,síran mědnatý,vápník,jo­did draselný, slunečnicový olej, bílkovinový extrakt, oleje a tuky..
svému kocourkovi dávám jen toto krmivo je na něj zvyklý, občas proložím jinými kapsičkami..
vařím mu srdíčko, jazyk, kuře, drůbeží jatýrka, někdy mu dám i vepřové masíčko a ke kapsičke zamíchám rybičky ve vlastní šťávě 😁 😁 😁
jinak nejí ani ryby, uzeniny, sýry, smetanu mlíko nic je to velkej mlsoun 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobule

  1. Kupuji pro kocoura Hill´s nebo Royal Canin
  2. Ano, složení krmiva pro své zvířata ( pes, kocour, činčila, gekon a rybky ) studuji velmi důkladně

Zásadně nekupuju komerční krmiva jako wiskas nebo kitekat pro kocura a pedigree nebo chapee pro psa. Už jen podle toho, že to musí v reklamě být, je pro mě jasným signálem, že je to defakto neprodejné, takže je potřeba dělat tomu reklamy. Kvalitní krmiva jako proplan, Hills, Royal, Acana ještě i Orijen nebo Ontario reklamy nepotřebují a v TV je ani snad nevídáme, neboť lidi je kupují.
Stačí se podívat na ten „šrot“ pedigree co nazývají krmivem. Hnus velebnosti. To bych snad nedala ani čuněti.
Doplňuji:
Kapsičky kocourovi nekupuji, psala jsem o granulích. Pokud mu chci dát maso, koupím mu hovězí zadní nebo srdíčka, jatru a podobně. kapsičkám nevěřím. To samé u psa.

Uživateli Dudu jsem sice dala palec nahoru, ale jen za tu první část odpovědi. S tou druhou vyloženě nesouhlasím.

Upravil/a: Bobule

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

kupuju to co je v tu chvili nejlevenjsi…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Já mám britky a kupuji různě. Ony si vybírají a většinou těch reklamních se ani nedotknou. Chovatelka mi říkala, že nemají pít mléko, jíst játra, maso jen přemražené. Občas jim vařím maso. Dříve to opravdu nebylo, stačila naše potrava. Jenže dnes není maso ani v mase ve 100%.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Illines

Tentokrat,se musim Duda zastat-ma vedomost ohledne svych 4nohych milacku.Neprisuzuje dnesni modnost co se tyce krmeni.Ma pravdu.Veskera kupavana strava jen za penize je jed-teda u zvirat!

před 4428 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek