Boy 13

Jakou pít vodu ?

Chci dodržovat zdravý pitný režim, tak pinu neperlivou vodu, ale z kohoutku je studená, a vlažná mi nechutná, teplá už vůbec ne. Vadí ledvinám, když budu pít studenou vodu (2,5 litrů) denně ? Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Já skoro celý život piju denně alkohol a jsem relativně zdravý, takže myslím, ze to moc roli nehraje. Mí znamí maji podobne zkusenosti.

Doporucuji pít víno

Další odpovědi
Drap

Nejlépe nějakou pramenitou, přímo od zdroje.

elkon

2,5 litru je zbytečně moc, pokud nemáš fyzickou námahu, nebo není horko. Úplně stačí 1,5 litru. Mě nechutná voda z kohoutku (i když je nezávadná), tak piju Dobrou vodu. Koupím balík, když ji vypiju, koupím další. Samozřejmě neperlivou. Dříve jsem ji dával do lednice, ale nyní ji mám na stole při pokojové teplotě.

paul1

Já kohoutkovou, máme dobrou, asi 1 až 1,5 litru denně a hodně čaje.

marci1

Nejlépe je pít vodu vlažnou. Studená zužuje cévy, zpomaluje trávení a tím i hubnutí. Zkus pít vlažnou vodu s citrónem, zlepší chuť. 🙂

Kdy se zejména vyvarovat pití studené vody:

Během jídla:
Při jídle a bezprostředně po něm se vyhněte konzumaci ledově vychlazených nápojů. Studená voda totiž způsobuje zúžení cév. To platí i pro cévy kolem žaludku, což snižuje průtok krve a zpomaluje proces trávení. Pokud si navíc dopřáváte tučné jídlo, studená voda může přispět k tuhnutí v něm obsažených tuků a tělo je pak hůře odbourává.

Při hubnutí a detoxu organismu:
Zpracovat vlažnou vodu je pro nás energeticky nejméně náročné. Tím, že nezužuje cévy a nezpomaluje tak krevní oběh, podporuje správný proces hydratace celého těla a rychlé vyplavování škodlivin. Studenou vodu naproti tomu potřebuje naše tělo nejprve ohřát, než ji organismus může dále využít, což celý proces zpomaluje a snižuje jeho účinnost.

Při snižování horečky nebo při úpalu:
I když se při vysokých teplotách může studená voda jevit jako logicky nejvhodnější lék, není tomu tak. Opět je to proto, že studený nápoj stahuje cévy a dává tak tělu signál, že je potřeba zvýšit teplotu, aby předešlo dalším tepelným ztrátám. I v tomto případě je tak vhodnější voda vlažná nebo teplá, která cévy naopak roztáhne a organismus se tak rychleji ochladí.

Po probuzení:
Studená voda se nehodí ani při startu do nového dne, a to opět kvůli zpomalování trávení. Pokud místo toho do své ranní rutiny zařadíte skleničku vody pokojové teploty, pomůže vám probudit váš trávicí systém a organismus po celonočním spánku rychle hydratuje.

https://www.aqua-shop.cz/zajima­vosti/je-lepsi-pit-vodu-vlaznou--nebo-chlazenou/

dudu

Denně piji cca 2 litry kohoutkové vody /u nás pramenité/, kterou nechávám odstát a vychladit na 6 stupňů. Takto údajně nejvíce prospívá a otužuje tělo.

Gus_Fring

Pokud je studená, tak by neměl být problém. Navíc spálíš kalorie tím, že si ji tvé tělo bude muset ohřát. :)

Rokio

No přece Dobrou vodu. Dobrá voda je opravdu dobrá, dobráku.

da ny

Uvedené množství vody je na horké, letní měsíce, nebo při zvýšené fyzické námaze/pocení. Pro pořádného „chlapa“.
Když nebude ta voda, věčně, jen kupovaná, z PET láhve, ledvinám to vadit nebude. Tedy, pokud nebudete pít vodu 5× denně, najednou po půllitrech. :) Pila bych kohoutkovou (i převařenou­/přemrzlou), ve stejné teplotě, ve které pijete tu kupovanou neperlivou.

Dochy

Jen poznámka ke spotřebě na „horké letní měsíce“:
Při pobytu venku v mrazu může být spotřeba vody vyšší než v létě kvůli vyššímu výdeji vody dýcháním. Vdechujete studený vzduch téměř suchý, vydechujete teplý vlhký z plic – proto ty „obláčky“. Řešíme absolutní vlhkost, ne relativní – ta může být v obou případech blízká 100%