paroh77

Jaké účinky má na lidský organizmus dlouhodobé pití a používání velmi měkké vody?

Nejlepší odpověď
Kepler

Záleží o jakou tvrdost vody jde, rozlišuje se tvrdost přechodná a celková. Z hlediska tvorby vodního kamene můžeme mít velmi měkkou vodu s nízkou přechodnou tvrdostí, přesto může mít vysokou celkovou tvrdost s vysokým obsahem minerálů. Taková voda je OK. Ovšem voda blížící se vodě destilované (třeba dešťovka) s nízkou celkovou tvrdostí už OK není. Minerály potřebné tělu by se musely dodávat zvlášť.

Další odpovědi
elkon

V běžné vodovodní síti je měkká voda, které se k pití běžně používá a není to problém. Chuťově mě ale vyhovuje tvrdá studniční voda, pokud je dispozici.

mosoj

Tak už se konečně napij. Dehydratace škodí.