dust8

Jaké momentální stádium alkoholismu označuje jedno nealko pivo denně?

Odpovědi
Rokio

Takový člověk vůbec není alkoholik, pokud konzumuje nealkoholická piva, ale je obyčejný konzument alkoholických nápojů.

zajímavost: Nealkoholické pivo je také považováno za alkoholický nápoj, protože obsahuje zlomek alkoholu.

Drap

Na stupnici je označován jako 0

mzm

Roiko: „zákon č. 379/2005 Sb. , o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami, ve znění pozdějších předpisů. Podle § 2 písm. k) tohoto zákona se alkoholickým nápojem rozumí lihovina, víno a pivo; alkoholickým nápojem se rozumí též nápoj, který není uveden ve větě první, pokud obsahuje více než 0,5 objemového procenta alkoholu.
Nealkoholické pivo může obsahovat max. 0,5% alkoholu, nelze ho tedy ve smyslu výše uvedeného zákona považovat za alkoholický nápoj. "
Tohle už není "zajímavost“, ale fakt.