Kepler

Jaké máte zkušenosti s PC Hewlett-Packard?

Jsou současné modely stejně spolehlivé jako před 10 a více lety? Nebo už je to plné čínských šuntů?

Konkrétně se mi jedná o starší desktop po upgrade.

Nejlepší odpověď
anonym

Opravdu objektivně to nelze podle značky posuzovat, je to příliš zjednodušující pohled … Srovnávejte technické parametry, to ano, ale prosím nechte srovnávání značek naivním blondýnám 🙂 … Mimochodem hodilo by se v dotazu upřesnit zda se bavíme o noteboocích nebo PC desktopech. Pokud o desktopech tady je jakákoliv značka pouze na překážku a vyplatí se sestavit PC z komponent (na každou komponentu máte pak zvlášť záruku a ta se neporuší jen proto že otevřete bednu), desktopy rozhodně sestavovat, návodů je na to celá řada, třeba na pc tuning pravidelně každý měsíc vychází článek „Doporučené sestavy“ https://www.svet­hardware.cz/do­porucene-sestavy/ kde je to podáno opravdu velmi užitečnou formou.

Další odpovědi
Edison

Nejhorší stroje, co jsem poznal. Nejde o spolehlivost… ale těch „sraček“ co tam má nainstalovanejch a bez nich to nechodí… Totéž tiskový ovladače HP a cokoli.. Všechno od HP zadělá comp tak, že se stává nepoužitelným. Není to stroj, co by se dal používat „v terénu“. Je to přenosnej stroj s tím, že funguje pouze v kvalitním a čistém prostředí, prostém jakýchkoli náznaků praktičnosti.

jáára

Ntb – pracovní stanice, je mu asi 13 let, jen jsem vyměnil disk za ssd. Je to furt raketa. Tiskárny taky dobrý. Inkoust trochu dražší, ale do laseru koupím toner za 4 kila.

aliendrone

Ne, Keplere, upgradovat tyhle mašiny obvykle NELZE (myslím tím skutečně významně)! Ještě tak dát SSDčko, obvykle ale nabouráš hned u procáku (nestandardní chladiče a jejich uchycení – prostě „na míru“, neumožní instalovat pořádný chladič), minimální rozšiřitelnost (obvykle jen 2 RAM sloty včetně omezení max. kapacity RAM), zdroje též minimalistické rozměrově neumožní dát standardní (a tedy i výkonnější, dokonoce i rozmístnění slotů na motherboardu je blbé – PCIe 16× byl umístněn tak, aby do něj NEŠLA dát dvojslotová (výkonná) grafika (vadily napájecí konektory desky) – prostě HRŮZA!

Tyhle „specifické odlišnosti“ mají společné VŠECHNY značkové výrobky velkých výrobců a to nepočítám typicky osobité „vychytávky“ vlastní té které značce/modelu jako jsou speciální zámky case proti „neautorizovanému“ otevření case či snímače tokenů k proti témuž (bez nich pak vůbec nenahodíš zdroj) apod. pro bastlíře katastrofy! Tedy – na druhou stranu mají třeba dobře vyřešené výměny HDD (nemusíš je např. dávat na šrouby, ale jen zasuneš do racků trochu podobně jako u ntb.

Celkově ale od těhle strojů NEČEKEJ NIC, než to co dávaly v době svého vzniku, vylepšit už moc nepůjdou – s vyjímkou disku. Jsou prostě tak navrženy, aby daly „co mají dát a ANI O FOUS VÍC“ a po pár letech skončily u popelnic (odkud je zoufalci sbírají, vyčistí a trošku vylepší – ne moc, však jsem ti teď popsal, že to nějak extra nejde a poté za pár šušní prodali jiným zoufalcům, kteří se v tom nevyznají).

Takže i kvalita komponent tomu odpovídá, nečekej nějaké plusy – právě NAOPAK, dokonce bych řekl, že jsou HORŠÍ! Je to podobné jako u všeho ostatního elektronického zboží > své 2 roky záruky + 2–3 navíc sis hochu užil, je čas koupit NOVÝ stroj (nejlépe stejné značky, na kterou sis už „za ta léta zvykl“ a jsi s ní spokojený. To je i důvod, proč snadněji upgraduješ 10 let starý stroj, než třeba jen 5 let starý (ještě to správné tempo „morálního zastarávání“ a obecně kurvítek neměli tak vychytané)!

Jsem téhož názoru jako ge0rge – sestavit si stroj z komponentů (dle vlastního uvážení/potřeb), není to nic komplikovaného.

jáára>>> Mohl bys prozradit, jak výměna disku proběhla? Jde o to, že před 13 lety ještě NEBYLY sedmičky, takže buď jedeš na Vistách či XP (tedy bez podpory), jestli jedeš na novějším systému (sedmičky a výše) – odkud máš ovladače? Byl přechod z 32b na 64b systém?

elkon

Chtěl bych se pozastavit nad výrokem „šunt z Číny“. Je potřeba rozlišovat. Internet i jiná média jsou zahlcena různými zprávami, ukázkami a videi, co v Číně všechno postavili, nebo vyrobili. Jsou to často neuvěřitelné věci, technického rázu. Ať už jde o elektroniku, nebo např. dopravní stavby. Je pravda, že Čína nás všechny v Evropě „strčí do kapsy“, co se technologií týká. Problém je ale jinde. Různí prodejci a dovozci sem k nám tahají podřadné věci, které vydávají za kvalitní. Stejně tak jako u nás, tak i v Číně jsou firmy, které vydělávají na nepoctivosti a vyrábí levné nekvalitní výrobky. Když se najde nepoctivý dovozce, kterému jde hlavně o zisk, je tu problém. Pak se stane, že si koupíte třeba telefon, nebo noťas, který vám nic nevydrží. Je prostě potřeba prověřovat, než cokoli koupíte. A to nejen z Číny.

kelley

S notebooky HP mám dobré zkušenosti. S DELL taky – desktopy DELL mi ale připadaly lepší (rychlejší, spolehlivější…) než HP. A co se „čínskosti“ týče – dnes se už vyrábí v číně prakticky veškerá elektronika. A když nějaká firma tvrdí, že se to vyrábí (např.) v USA, stejně jsou komponenty osazeny čínskými součástkami. Snad s výjimkou procesorů vyrobených na Filipínách…

Kepler

alien: nevím, jak starý ten stroj je, ale nejmíň 10 let to bude. Pořídil jsem ho přes firmu, která ty kancelářské repasuje a přišel mě asi na 4 litry nebo něco přes. Místo 1 GB RAM tam mám 4 a HDD vyměnili na 250 GB. OS je legální win7.

aliendrone

No, z toho co píšeš jsem si téměř jistý, že tam máš plotnový HDD, když ho vyměníš za SSD, HODNĚ si tím vylepšíš rychlost. Starý HDD si tam necháš (pro data jako filmy apod.), koupíš SSD (i kdyby jen nějakou prťavou 240GB za cca 900Kč https://www.czc­.cz/kingston-now-a400-2-5-240gb/213703/­produkt ), jen přeinstaluješ OS na SSD a BUDEŠ PŘESVĚDČEN, žes koupil stroj novější o celé 2 generece, jak rychle to pofrčí! DOPORUČUJI! (za těch pár korun a opruz s reinstalací to OPRAVDU STOJÍ, věř mi!!)

aliendrone

Předpokládám že máš datovou kšíru, kdyby ne tak v nejhorším případě koupíš (když ti ji nějaký kámoš nevěnuje zdarma) > https://www.czc­.cz/premiumcord-0-3m-sata-3-0-datovy-kabel-1-5gbs-3gbs-6gbs-kov-zapadka/247314/pr­odukt

anonym

Pokud jde o nechtěný software který výrobci často přidávají do základní instalace systému (tzv bloatware),
to je samozřejmě další silný argument pro sestavu ze standardních komponent ve které takový odpad mít nebudete.