LuK4S3k CZ

Jaké maté radši hodiny digitální nebo klasické ručičkové ?

Nejlepší odpověď
www

Klasické ručičkové

Jsem zastáncem klasického zobrazování času. Digitál mně nevyhovuje.

Další odpovědi
brillant

Klasické ručičkové

RedC22

Digitální

Ručičkový neumím dostatečně efektivně číst.

Bedy

Klasické ručičkové

Upřednostňuji klasické ručičkové, protože se mi líbí víc a vypadají lépe. Taky jsem na ně zvyklý.

Kamionak09

Klasické ručičkové

Doplňuji:
Rucickove se mi libi vic,protoze pusobi vic jako elegantne.

johana 56

Nějaké jiné

Není nad komunikaci.Stisknu tlačítko na telefonu a příjemný ženský hlas mi oznámí aktuální čas.

terry

Nějaké jiné

Hodiny, tím myslíš nástěnné?
Protože na mobilu mám raději digi, náramkové sportovní – digi, náramnkové do společnosti – ručičkové, nástěnné nemám a malé na postavení mám digi a plánuju nějaké designové, až mi nějaké padnou do oka jako soliter. Viděla jsem pěkné, kde se překlápěly destičky s čísly, ale nehodi se mi do interieru.
A ven, tam plánuju sluneční 🙂

hanulka11

Nějaké jiné

Vendys2

Digitální

Hykam

Nějaké jiné

Je mi to celkem jedno, hlavně když se dozvím čas 🙂

Pyrotechnik

Digitální

Michal Kole

Digitální

Sůwa

Digitální

ginze

Digitální

Doplňuji:
Nemám zas až takový problém vyčíst z ručičkových čas, ale doma mě obklopují samé digitální hodiny (jen jedny hodiny na zdi jsou takovou výjimkou) a takhle mi to vyhovuje :)

Poklička

Digitální

sevos

Digitální

cliwe

Digitální

KlárkaT

Klasické ručičkové

beer

Klasické ručičkové

Mapel

Klasické ručičkové

Asi tak 60% ručkové a 40% digitální podle účelu. Domácí nástěnné a náramkoví ručkové, Budík třeba digitální.

Gamer4

Klasické ručičkové

Radius

Já jsem zvyklý na digitální hodiny, jinak se tady občas prodávaji hodiny používané v USA, takže ukazují čas ve 12 hodinové soustavě, např. 7:21 AM, 11:34 AM, 2:04 PM nebo 7:33 PM a to se mi nelíbí, já jsem zvyklý na 14:04 nebo 19:33 hodin. Některé dig. budíky lze přepínat na 12 nebo 24 hodinovou soustavu (USA nebo Evropa), takže jsou univerzální.
Pokud má někdo raději ručičky, prodávají se dnes už i hodiny, které mají číselník na LCD displeji, a ukazují čas na kulaté stupnici a přitom netikají, některé jsou řízené DCF.
Dále dost hodin má dnes řízení času podle DCF, to je bezdrátový systém z Německa, hodiny se řídí vždy 1× v noci a tak jdou na vteřinu přesně a ukazují i správně datum, den v týdnu, rok a některé se sami přepnou když začne letní/zimní čas. Člověk se může spolehnout, že to ukazuje vždy správně.