Rendanfuls

Jaké jsou mé daňové povinnosti, když jsem student a mám 2 zkrácené úvazky do 10.000 Kč?

Zdravíčko,

měl bych dotaz k situaci popsané v titulku. Musím nějak danit, případně podávat daňové přiznání? Dále čemu bych se měl vyhnout z legálního hlediska?
Už v tom tápu druhý týden a potřeboval bych poradit.
Děkuji mnohokrát

Odpovědi
ivzez

Míníte-li dvěma zkrácenými úvazky do 10.000 Kč měsíčně dvě pracovní smlouvy nebo dvě DPČ, musíte si po skončení roku vyžádat od obou zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených daních a sám si podat daňové přiznání (DP).

V případě jedné pracovní smlouvy a jedné DPČ platí totéž.

V případě jedné pracovní smlouvy (n. jedné DPČ) a jedné DPP
nebo v případě dvou DPP nemusíte dělat nic, ale pokud nic neuděláte
(pokud nepodáte DP), nevrátí se Vám případný přeplatek daně.

Mc Merkurion

… kolik stojí metrák jablek, když stojí korunu padesát kilo ???

… kolik stojí metrák jablek, když stojí korunu,padesát kilo ???

… je rozdíl, co napíšu, takže dva celkem do 10K, nebo dva jednotlivě do 10K??? … všeobecně se ví, že daně se platí nad 10K příjmŮ …

ivzez

@Mc merkurion,
dobře, že jste na to upozornil, já jsem to „automaticky vzala“
jako dvě zaměstnání, každé s odměnou do 10.000 Kč…

ivzez

Příště prosím uvádějte dostatek informací → zde typ zaměstnání
(na základě čeho pracujete) a informaci o tom, jestli jste u některého zaměstnavatele podepsal prohlášení k dani z příjmu.