dust8

Jaké je ideální nastavení na komfort očí v noci k práci na PC mít světlo na stropě nastaveno na 3000K, 4000K či 6500K?

Tak, aby byly oči co nejméně namáhány? Je lepší pořádné silné světlo, nebo to naopak zatěžuje zrak k PC v noci, když není přirozené denní světlo?

Odpovědi
Rafaelo111

Je to individuální. Záleží na jednotlivci co vyhovuje. Teplé světlo se hodí na relax ne na práci, studené světlo připomíná den narušuje tak biologické hodiny.

lukasmikula

Asi trochu záleží na otestování a vaší preferenci. Pokud plánujete ještě v noci spát, pak je spánek většinou prioritou nad komfortem. V tom případě je vhodné používat tlumené (aby šlo bezpečně pracovat), ideálně červené světlo. Na PC si nastavit noční režim a pokud máte brýle s filtrací modrého světla, pak taky fajn.

Pokud ale pracujete přes noc až do rána, pak bych to prostě otestoval. Já osobně bych preferoval denní světlo, ale myslím, že se to může lišit dle individuality.