Vláďa10

Jaké bylinky a v jakém poměru je míchat pro dušného koně,eventuélně jaká publikace se tímto zabývá ?

Nejlepší odpověď
zjentek

nejlepší je mateřídouška nebo jitrocel kopinatý nebo máta peprná nebo taky třeba čaj proti nachlazení z lékárny. Dávali jsme to bez poměru, prostě hrst toho či toho, co bylo zrovna na zahradě. Dávali jsme to každý večer přímo do krmiva, zalili jsme tím třeba granule tak, jak to je, i s tím spařeným zeleným. Koně se na to hodně těšili, pěkně to ve stáji vonělo a výsledkya byly ,) ..jo, diviznu taky ,)

anonym

Mám to štěstí, že nemám vlastní zkušenost s dušným koněm. Různé názory jsou zde:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/hle­dat/?q=du%C5%A1nos­t+kon%C4%9B+by­linky&sort=1
Jinak můžeš položit dotaz na
www.distanc.cz
www. equichannel.cz
www.jezdectví.cz
www.ifauna.cz
všude tam jsou poradny ohledně koní nebo moderované chaty.