Katrous

Jáká správná délka car. lyží?

Dobrej,měřím 172 cm a chci se poradits váma jakou bych měla zvolit délu car. lyží. Jestli třeba 150 nebo 170

Odpovědi
GoCars.cz

Doba, kdy se bralo cca 10 až 20cm od své výšky je už dávno pryč. Délka carvingových lyží se udává podle stylu jízdy. Pokud jezdíte malé oblouky, tak potřebujete slalomku, její délka je do cca 160cm a rádius do cca 12 metrů. Poté jsou lyže univerzální, a ty mají délku cca 160 až 180cm a rádius cca 12 až 17m, a nakonec obřačky, na velké oblouky, dálka od 180cm výš a rádius od 17m výš 🙂 poté záleží jakou rychlost preferujete, lyže s dřevěným jádrem jezdí pomaleji, lyže s titanem je stavěná zase na rychlejší sjezdy. Navíc doporučuju střed lyže minimálně cca 70mm (pokud nejste pokročilý lyžař), usnadní to jízdu na rozbité sjezdovce 🙂 takovou 160cm slalomkou s rádiusem okolo 12m nejde nikdy nic zkazit 🙂

PS: Pokud nejezdíte opravdu racvingovým obloukem ale smýkanou technikou, předešlé informace neberte nějak v potaz a kupte něco kolem 165cm s dřevěným jádrem 🙂

badisko

Doporucena delka je o 10–20 cm kratsi ..nez je tva vyska …neuvadis jak umis lyzovat …!! pak zalezi jake mas vazani nastaveni se take odvyji od tveho lyzarskeho umu a v neposledni rade i ostrost hran a tvrdost onech lyzi … Ostre hrany pro pokrocile a stupene pro zacatecniky …
Rozdeleni lyzi tady probitat nebudu bylo by to nadyl …
Nejlepe udelas …kdyz se poptas na prodejne kde budes lyze kupovat …nez se ptat prodavacu jdi rovnou na servis a zeptej se servisaka … opravy brouseni atd.. je jeho kazdodenim chlebem prez sezonu …takze o tom vi vic nez prodavaci na krame …

Zdroj: servisacka praxe …