elizaweasley

Jaká rizika souvisí se ztrátou hesla (od sociálních sítí, emailu, mobilního telefonu apod.)?

Odpovědi
Drap

Jakého hesla?

ivzez

Rizik je možných více, záleží mj. na bezpečnosti
ztracených hesel, zabezpečení sítí, e-mailu apod.

Pokud má někdo např. stejné a snadno uhádnutelné heslo
pro Facebook a e-mail, s nímž se na FB zaregistroval, může
snadno přijít o obojí → o účet na FB i o e-mail.

POZOR! Naprostou většinu útoků na soukromé účty neprovádějí žádní hackeři,
ale lidé z nejbližšího okolí → takoví, kteří postiženého znají tak dobře, že znají jeho e-mail či názvy účtů na sociálních sítích. Proto není bezpečné používat např. rodné příjmení matky, jména dětí, nebo domácího mazlíčka apod.

V případě pouhé ztráty bezpečných hesel, která nejsou nikde poznamenána,
by nemuselo hrozit nic. Ale i v případě, že by si člověk na hesla po jejich ztrátě vzpomněl, by bylo dobré je změnit.

Radius

Stačí si vzít nějaký starý flash disk (stačí malý např. 1 GB, ale funkční) a na něho si všechny svá hesla a maily a telef. čísla napsat (i PIN a PUK kódy) do souborů (.txt nebo .doc), napsat to tak aby to šlo přečíst na jakémkoli PC tedy názvy souborů krátké (do 8 znaků) a přípona 3 znaky a samozřejmě bez diakritiky, je to jistota, že to půjde na jakémkoli PC otevřít.

A ten flash disk si doma uložit, je to jistota (já to tak mám).

Altair-AC

No riziko je takové ,že k tomu nebudeš mít přístup