Jaká mohou být onemocnění jater u 4 letého dítěte? Jak se projevují?

Odpovědi
rybíz

Žloutenkou typu A se pacienti většinou nakazí po konzumaci kontaminovaného jídla nebo vody. Pokud
dodržují léčebný režim, dietu a omezí své pohybové aktivity
, opravdu se uzdraví úplně a bez následků do budoucna.

Úplně jinou hrozbu ovšem představuje hepatitida typu B. Ačkoli se vžilo oblíbené tvrzení, že jde o „nemoc narkomanů a prostitutek“, nákaza se může týkat každého z nás. Virus hepatitidy B je stokrát nakažlivější než typ A – a k onemocnění stačí mikroskopické množství infikované krve
. Následky přitom mohou být velmi vážné, protože pacientům reálně hrozí vážné poškození jater.

Žloutenka je infekční onemocnění jater, které může mít závažné následky. Každý z nás se přitom může nakazit kdykoli a kdekoli. Ačkoli se jí říká „nemoc nemytých rukou“, onemocnět můžeme i v případě, že dodržujeme všechna hygienická pravidla. Jedinou skutečnou prevenci tak představuje očkování. Malé děti se dnes očkují podle pravidelného kalendáře
. Ostatní – větší děti i dospělí – se mohou obrátit na svého lékaře a vakcínu si koupit
na předpis. Aplikuje se ve třech dávkách
. Očkování je současně požehnáním pro děti matek, které trpí chronickou žloutenkou typu B, protože to je s největší pravděpodobností před nemocí
ochrání.
Projevy:
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/hepatitida/#he­patitidu

pondělí

všechny tři druhy žloutenek a hlavně můžou nastat dědičné degenerace a to i ob generaci