T3NY

Jaká je rozdíl mezi formami obchodní společnosti?

Zajímá mě jaký je rozdíl např. mezi s.r.o. a a.s., nejlépe nějaký odkaz na stránku kde jsou vypsány výhody a nevýhody, díky.

Odpovědi
zzzzz

Na založení sro ti stačí jen 200tisíc, na akciovku už je to 2 mega:-)) takový základní rozdíl:-))

anonym

Počti si – http://www.pod­nikatelskyweb­.cz/obchodni-spolecnosti/
😉

anonym

dohledej si na netu info.
-
s.r.o je vlozeni zakl. vkladu, jednatele, spolecnici co ruci svym majetkem.
a.s uz podle nazvu, akciovka, je spolecnost, kde vklady jsou akcionaru, je tam dozorci rada, schvaluje rozhodnuti, pokud to pravo nemaji akcionari.

ivzez

Mám dojem že od letoška už k založení s.r.o. stačí 1 Kč (jedna koruna).

anonym

Od t.r. staci 1 Kc na s.r.o.

zzzzz

Fakt jen kačku, tak to jsem tu novinku přehlídla.