louhra

Jaká je optimální teplota pevného disku.

Rád bych znal optimální teplotu pevného disku u nooteboku.

Nejlepší odpověď
rynek878

Neexistují žádné přesně stanovené teploty, které by bylo nutné dodržet. Rozhodně ale neuděláte chybu, pokud budete dodržovat zásadu, že:
Pokud váš disk pracuje při teplotách do 40°C, potom je vše v pořádku a nemusíte nic měnit ani upravovat.
více zde:

Zdroj: http://www.hd­.cz/rady/chla­dice_a_chlaze­ni_hdd.php

Další odpovědi
GangstaHelper

Optimální teplota je ta nejnižší, samozřejmě v provozním rozsahu, tedy minimálně 15°. Čím vyšší je teplota, tím více klesá životnost disku.

U svého disku bych nerad viděl více než 40, to už je docela hodně. Mívám 28–34 (zima-léto). Osobně to posuzuju za hodně dobré teploty.

kazisvět

mám zkušenost, že většina disků funguje správně do 50 stupňů Celsia. Pravděpodobně se vyšší teploty projevují na nižší životnosti.
Pokud se dostanete přes 50 stupňů, zpravidla disk zlobí. Může začít nepříjemně pískat, nebo dokonce přestane fungovat.

panenka

Optimalní teplota pevného disku u notebooku by měla být 30–40°C.

NickD

Nejsem si jistý,jaká by měla být optimální teplota,ale u Nooteboku,který používám jsem našel kritiku na právě vysokou teplotu.Ta se při zatížení pohybuje okolo 46–52°C.