Gus_Fring

Jaká je nejtěžší a nejúčinnější varianta dřepu? (Klasicky bez činek, pouze s vlastní váhou)

Nejlepší odpověď
Lukas27

Mně osobně funguje techniky měnit a střídat, svaly šokovat a stále je někam posouvat. Měnit počty opakování, váhu. Někdy zkoušet maximálku 2–3 opakování, jindy dát 20 klidně i 30 opakování třeba jen s 20 kg závaží. Samozřejmě i kombinovat. Super je také po těžké kombinaci sérií a vyčerpání například s menším závažím zkusit 20 dřepů s výskokem. Teprve potom začnou svaly opravdu pálit.

Další odpovědi
zbyndo

Najťažšia bude asi na špičke jednej nohy, najúčinnejšia, podľa toho na čo,to neuvadzaš, napríklad keď chceš posilňovať stehná,a nechceš pribrať na zadku,podloziš niečo pod päty, napríklad knihu,

marci1

Jednoznačně nejtěžší variantou dřepu je dřep na jedné noze. Ten se dokáže efektivně zacílit na stehenní svalstvo pouze jedné nohy, čímž ji procvičí více než klasická varianta.
Provedení cviku je následující. Zapřete se o jednu nohu, druhou nadzvedněte a propněte před sebe. Následně začněte klesat jako při klasickém dřepu. Pouze s tím rozdílem, že pohyb vykonává jen stojná noha. Dostaňte se tak hluboko, jak budete moci a následně se vraťte do výchozí pozice. Nezapomeňte nohy pravidelně po každém opakování vystřídat. 🙂
https://www.no­vinky.cz/zena/cla­nek/kruhovy-trenink-pro-tvarovani-stehen-40008980