Avatar uživatele
Lucimia

Jaká je nejlepší dispozice bydlení?

1+kk, 1+1, 2+1, 3+1, a dále…
jedno patro, dvě patra, tři patra…
Jaké bydlení máte a jaké byste chtěli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5126 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

chtěla bych 4+1 patrový s podkrovím,pod­sklepený,pod domem garáž+sklep a hodně úložného prostoru,což v dnešních novostavbách chybí
Doplňuji:
Chtěla a doufám,že mít budu,sama si ho vyprojektuji k obrazu svému

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Bydlím s manželkou v domku, který jsem si vlastnoručně postavil.
4+1 + 1 místnost v technickém podlaží jenom pro počítač s gaučem, technické podlaží, garáž. Vchod do zahrady z obýváku přes velkou terasu. 25 let starý a nic jiného nechci !!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Byla bych spokojená s 3 plus KK – s terasou, na okraji města.
Mám o něco menší s balkonem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

To záleží na tom, kolik máte, či plánujete dětí, jesli k vám jezdí často návštěvy na noc, např. rodiče apod., jakou máte práci, jaké máte koníčky…prostě bydlení ovlivňuje mnoho faktorů.
Bydlela jsem ve 3+1 v paneláku na kraji 100tis města. Vždycky jsem toužila po samostatném pokojíku. Měli jsme málo prostoru pro uložení lyží, kol, spacáků a karimatek, natož třeba kajaku a pádla. Mám ráda ruční práce, kde si nechat rozpracované dílko??, dnes již jsou počítače v každé domácnosti, to také chce aspoň nějaký klidný koutek.
Když jsem koupila starý domek, nebylo v něm ani místo na pračku. Mnozí se divili, že mám rod.domek a nemám kde prát. Až když viděli vnitřní řešení, tak uznali, že to fakticky nejde. Teď řeším rekonstrukci a vím, že tam chci pokoj pro hosty, šatnu, abych neměla pokoje či chodby zastavěné skříněmi, všude nelze dát vestavěné atd.
Co se týče pater, pokud bych mohla volit, raději přízemní. Sice to je energeticky náročnější, ale roky přibývají a pak se do schodů chodí hůře a hůře. Mamka jde za týden na opraci s kolenem – náhrada umělým kloubem. A velikost je důležitá, ale podstatné je vnitřní členění a zařízení. Úložné prostory nelze podceňovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
faktor82

Záleží na vašich požadavcích, kolik osob tam bude bydlet, kolik chcete do bytu investovat… Mě vyhovuje 2+kk 64 m2, to stačí. Ovšem, je to byt max. pro dva lidi.

Ještě bych podotknul, že ideální bydlení je jednopodlažní, to ovšem zjistíte, až když máte alespoň dvoupodlažní domek, pořád pro něco chodit nahoru… :))

K poslední otázce – bydlení mám pěkný, jen mi chybí balkon, terasa, zahrada… :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

To je složité. Já mám dvě naprosto odlišné představy :)
Buď chaloupku někde na samotě u lesa, která má tak jednu, dvě místnosti, nějaké to políčko a hlavně klid kolem.
Nebo naopak obrovskou vilu s trochu větším počtem pokojů – těch 6 minimálně a pořádně velkou zahradou.

Bydlím v domku, který má 3+1 a je to takový opravdu malý, přízemní domeček s malým dvorečkem na malém městě. Domeček je taková znouzectnost, ale naše a je tu klid, takže to není úplně nejhorší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

máme 3+1 1.patro,z balkonu koukáme do lesa vzdáleného 80m a do středu města 5 min.chůze,ani bych neměnil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

máme byt 3+1 a plně mi to vyhovuje – možná že by se mi líbilo jinak uskupené místnosti ale jinak jsem vážně spokojená … přijde mi že když člověk chce udělá si „domov“ kdekoliv

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Bydlíme v bytě 3+1 s šatnou a balkonem.Dispozice bytu nám vyhovuje.Já osobně nechci kuchyň spojenou s obývacím pokojem a ani koupelnu společně s toaletou.Pokud bych si mohla vybrat dům,tak nízkopodlažní 4+2 se zahradou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Přes 20 let jsem s rodiči bydlela v 3+1 v 7.patře, nad náma bylo poslední. Naši říkávali, že to byl nejlepší byt, jaký si mohli tenkrát vybrat. Nicméně už 4 roky bydlíme s manželem a dětma v našem vlastnoručně postaveném patrovém domku se zahradou. Jediný mínus to má – nechtěla jsem patro kvůli schodům. Jenže obecní plán byl jiný. Ale jinak bych neměnila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada