Lídr

Jaká je nejlepší autobaterie pro š octavia 1.9TDI?Mám se zaměřit na start.proud,nebo na Ah?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To záleží na tom, jestli budeš hodně startovat nebo hodně jezdit.

Ale 60–75Ah by stačila.

Další odpovědi
mosoj

Max. startovací proud, hlavní veličina. Ta kapacita ti z toho již vyjde a budete omezen jen rozměry. Pozor na to v jaké normě se startovací proud udává. V DIN nebo EN. DIN je daleko tvrdší norma !!

Přikládám srovnávací tabulku startovacích proudů podle nejběžnějších norem:
http://www.rin­dt.cz/index_rin­dt/text/portab1­.htm

Jetřeba porovnávat vždy ve stejné normě nebo s ohledem na tabulku.

venkovan

Dal bych tam tu co doporučuj výrobce a nehledal bych v tom moc velké mouchy.

liho

pro daný motor by měla stačit baterie 72ah

Lídr

spíš víc jezdím než startuji…

mosoj

Ale nastartovAT DIESEL

mosoj

Ale nastartovat diesel v soilném mrazu také buidete potřebovat. Baterku která se tam vejde a co největší startovací proud !!