Zvědavý

V čem spočívá metoda investování Warrena Buffeta? Jaký má podíl v Coca-Cole?

Je o něm známo, že dodnes nepoužívá ani smartphone, ani počítač. Jak byste laikovi vysvětlili způsob řízení jeho investic? Jeho metodu? – V jednom ze svých videí vysvětluje například, že kdybyste dostali 1 cent z kusu prodané Coca-Coly denně (denně se jí prodá téměř 2 miliardy), vyděláte 20 000 000 za den a 7,3 miliardy za rok – jen z jednoho centu. a moje otázka je: jaký podíl v Coca-Cole tedy má, že dostává ten jeden cent z kusu? Díky

Nejlepší odpověď
annas

"Podle Warrena Buffetta je předpokladem dobrého investování emoční stabilita. Ceny akcií se mění a propady je třeba vidět jako příležitost k nákupu firem za nižší ceny, řekl časopisu Time. „Cena je to, co zaplatíte, a nazpět dostanete hodnotu,“ uvedl Buffet, „pokud neinvestujete kvůli hodnotě, tak proč to vůbec děláte?“ Podle jeho slov musíte také rozumět účetnictví, a to stejně tak dobře, jako rozumíte svému rodnému jazyku. Rozhodně se nevyplácí investovat na základě rad někoho jiného, protože druzí lidé nevědí, co je pro vás nejlepší, a není vhodné se spoléhat na jeden zdroj příjmů. A nakonec, nejlepší investice, jakou můžete udělat, je podle Buffetta investice do vás samých, protože hodnoty a vědomosti vám nikdo nevezme.

nebojí se sdílet své zkušenosti se studenty. Například na Univerzitě v Georgetownu posluchačům poradil: „Nikdy v životě nedělejte nic, za co byste se styděli před rodinou a přáteli, kdyby to bylo zveřejněno na titulní straně novin ve městě, kde bydlíte,“ řekl jim. Tímhle pravidlem bychom se měli řídit v byznysu i životě.

odle serveru Fortune ho neudržuje svěžím žádná dieta, spíš naopak. Denně vypije pět plechovek Coca-Coly: v práci pije „obyčejnou“ colu a doma si dopřává svou oblíbenou višňovou. Rád ji pije s bramborovými chipsy Utz a ke snídani si klidně dopřeje i zmrzlinu. A čím svůj stravovací režim obhajuje? „Zkontroloval jsem statistiky a nejnižší úmrtnost je u dětí ve věku šesti let. Tak jsem se rozhodl jíst jako šestiletý,“ řekl."

https://www.for­bes.cz/tajemstvi-uspechu-warrena-buffetta-coca-cola-ferovost-a-sebereflexe/

"Warren Buffett-vedl Berkshire Hathaway ( NYSE: BRK-A ) ( NYSE: BRK-B ) vlastní 400 000 000 akcií společnosti Coca-Cola ( NYSE: KO ) v celkové hodnotě 16,7 miliardy dolarů tohoto psaní.

To představuje 9,4% podíl v gigantu nápojů a činí tak třetí největší investici ve společnosti Coca-Cola Buffett."

https://www.fo­ol.com/investin­g/2017/03/10/what-percentage-of-coca-cola-does-warren-buffett-o.aspx