kefud

Jaká je doba použití toneru?

Zdravím,

cca 2 roky vlastním tiskárnu CLX-3305W nyní mi dochází náplň toneru (černá) ostatní jsou v rozmezí 50–75%, barevně tisknu málo. Ke koupi se cenově výhodněji nabízí sada 4 toneru. Nerad bych zbytečně investoval v případě, že je životnost toneru případně krátká. Máte někdo zkušenost do kdy budou nové tonery ještě funkční pokud je použiju až po vyčerpání stávajících (barevných)? Díky za info.

kefud.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Životnost toneru je několikanásobně vyšší než inkoustu. Mě stará HP tiskla po šesti letech zahálení v garáži.

Další odpovědi
gecco

Životnost toneru – pokud jej uskladníš v suchu a ne moc velké teplotě, je prakticky neomezená…
😉

lexx

nejlépe tisknout potajmo u zaměstnavatele a zcela zadarmo, ať ten vyděrač taky něco zaplatí

cochee

Alternativně můžeš zkusit si nechat prázdnou kazetu naplnit u firmy, která se zabývá renovací tonerových kazet, většinou umí i sehnat a vyměnit hlídací čip v kazetě, je-li jím vybavena.

Lamalam

lexx > potajmu v práci nelze. Máme tiskárny na čip. Každá tisková úloha se eviduje.