zjentek

Jaká byla světová cena stříbra v roce 1985?

Poprosím v převodu gramy/koruny. 🙏🙏🙏

A dá se vůbec říci světová cena, když imperialista byl nepřítel a byli jsme zavřeni v bublině totality? Vlastně nevím, když se ptám na cenu v gramech a kačkách, jak to myslím. Burza asi byla jen jedna i onehdy, ale to jen hádám. Možná totalitní režim měl svá měřítka. 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

Stačí si navolit rok 1985. Unce průměrně za 6 USD.

Zdroj: https://zlata­ky.cz/cena-stribra-a-grafy-stribra

Další odpovědi
aliendrone

Ale no tak, samozřejmě že to i tenkrá ŠLO přepočítat. Jenže jsi musel vzít v potaz existenci 2 měn. Jedna byla interní (tou jsme platili) a druhá byla tzv. „devizová“ (s tou jsme obchodovali se západem, bo běžná Kčs nebyla konvertibilní). :)

Jinak viz Dvorní šašek. :)

Klobouk

V roce 1986 dávali v klenotnictví za gram stříbra 8,– Kčs a za gram zlata 150,– Kčs