pn65

Jaka bude reakce vzduchove odpružené vidlice, když ji pretizim tíhou nákladů na kole?

Odpovědi
gecco

Těžko říct…
Určitou zátěž vidla vydrží bez problému, může ale docházet k rychlejšímu opotřebení (´vyklechtání´). Může i prasknout.

still

Záleží od vidlice. Kvalitní přežije, nekvalitní klekne. Kvalitní vidlice mají dva regulátory. Jedním na pravé trubce přepínáte odpružení, či neodpružení, na levé „míru pružnosti“. Když je oboje nastaveno na max., vidlice je tzv. „zamčená“ a veškeré zatížení přechází na konstrukci kola a gumy.