Gus_Fring

Jak ztížit dřepy, když nedokážu dřepy na jedné noze a nemám závaží?

Posilovny jsou zavřené, doma závaží nemám, a dřepy na jedné noze nesvedu. Ale normální dřepy či dřepy s výskokem jsou pro mě moc jednoduché. Jak tedy ztížit dřepy, abych nabral svaly?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkus normální dřepy s lehkou holkou na ramenou. 😎

Další odpovědi
JežíšKristus

Jednu nohu zlom v koleni a nártem ji polož na postel. Pokud máš špatný balanc, obuj si botu nebo pantofli. Nyní můžeš dřepovat na jedné noze. Několik jich jistě zvládneš. Jen neudělej chybu jako já, a nedělej jich až příliš – mohl by ses na týden odepsat :D
Případně si vzít batoh, naplnit jej knihami, a dřepovat s tím. Případně dřepovat s něčím ruce (kettleball?).

autacek

Když nezvládneš dřep na jedné noze, tak je asi něco špatně.

Rozděl si cvičení na více sérií, po konci cvičení musíš cítit zátěž, až se ti budou podlamovat kolena.

Pochopitelně možností je i použití závaží, ať již profesionální vesta, či třeba batoh na břicho a záda, případně můžeš trénovat s činkami v ruce i nad hlavou.

FlAsh_7

Řešením by bylo i přidat počet, víc nemůžu sloužit.

PepasAvalonu

Dělej víc dřepů, dělej je správně (hluboké, s rovnými zády a nepokrčuj moc kolena – aby nepřeesáhly špičku nohou). Dělej i jiné cviky na nohy/zadek, než dřepy.
Pokud nemáš vážně nemocné nohy (což kdybys měl, tak bys nemohl dělat dřepy vůbec), tak bys dřep na jedné noze dokázat měl (jen ho asi neumíš). Snazší je zapřít zadní nohu na nějakou opěrku, která bude za tebou, pokrčenou nohu a budeš ze zapírat špičkou – na židli/posteli/la­vici (bulharský dřep).
Víc dřepů – myšleno víc sérií i opakování a kratší pauzy mezi nima. V poddřepu vydž alespoň vteřiinu nebo dvě. Jindy to zkus obměnit za velmi rychlé dřepy – nebo prudce nahoru, pomalu dolů.
když jdeš ze dřepu nahoru zatni svaly – můžeš i na špičky a zatnou pořádně pánevní svalstvo.
Kup si nějaké činky nebo alespoň jednu velkou. Není to až tak drahé.
Zanožuj/unožuj, zvedej nohy, můstek (ležíš na zádech, nohy pokrčené, zvedáš pánev) – možno i na jedné noze, zazímco je druhá ve vzduchu. Ostatně víc variatn máš na všechny cviky, stačí jen vyhledávat. Výpady a takové to, jak jsi v pozici planku (s nataženými rukami) a vždy jednu nohu dáváš dopředu (kolena přitahuješ k hrudi)… nevím, jak se tomu říká.

Justin1

Nějaké improvizované závaží snad seženeš, i kdyby to měla být jenom velká láhev s vodou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.