zjentek

Jak zjistit hardwarovou verzi svého nového TP-Link zařízení?

USB 2.0 WLAN TP-Link TL-WN722N.
Chci wifi využívat, ale mám jen zařízení, postrádám příslušenství (návod, popis) a také driver software.
Jak ji zprovoznit? Nemá někdo ovladače, či link na ně?
Něco jsem našel zde- http://cz.tp-link.com/downlo­ad/TL-WN722N_V2.html#FAQs
, jenže nevím, o kterou hardvarovou verzi se jedná. Jak to zjistím, poradíte?

Odpovědi
autacek

Na zařízení bývá vzadu štítek se sériovým číslem a verzí.

Pokud verzi nezjistíš, zkus naintalovat nejpreve jeden a kdyby to nejelo, tak druhý ovladač.

cochee

Autackova metoda instalace ovladačů v podstatě vyhovuje a funguje. Verze 1.0 a 1.1 obsahují čip Atheros AR9271 a liší se navzájem jen drobnými změnami na desce plošných spojů. Verze 2.0 obsahuje čipset Realtek RTL8188EUS. Z toho taky plyne, že se verze dá zjistit rozmontováním. Čip je ale ještě přikryt stínicím plechem a nevím, jak snadné nebo obtížné je jej odstranit.

Zdroj: http://wikide­vi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN722N