enri

Jak zjistim z danoveho priznani, zda mam narok na pridavky na dite?

Nevím jakou částku z daňového přiznání berou, jsem OSVČ,jestli základ daně nebo dílčí základ daně

Odpovědi
xiperio

Pokud vím, tak přídavky na dítě jsou fixní. Daňové přiznání na to nemá vliv. Nevím sice částku na jedno dítě, ale stačí si zavolat na sociálku.

autacek

Podíváš se na čistý příjem, ten porovnáš s maximálním příjmem při kterém ještě dostaneš příspěvek a nakonec se pújdeš před podáním žádosti zeptat, zda-li to oni nepočítají náhodou jinak.

Pokud ses ptal náhodou na daňový bonus na dítě, tak si to měl jinak zformulovat.

Pepa25

Příjmy sečtete s ostatními příjmy rodiny a dáte do kalkulačky: https://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/pridavky-na-dite/

Reakce na doplnění:
Pro OSVČ jako hlavní činnost: počítá je 1/12 příjmů za lońský rok, ALE minimálně 50 % průměrné měsíční mzdy, tj. minimálně 17 tis.

nyjono

Myslím, že nejjistějští informace získáte, když zavoláte, popř. si zajdete na příslušnou OSSZ, daňové přiznání vemte s sebou nebo mějte při telefonátu při ruce a oni vám to řeknou přesně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

xiperio: Fixní jsou slevy na dani. Přídavky na děti jsou sociální dávkou a její přiznání závisí na příjmech rodiny.

xiperio

Dochy Obávám se že nemáte pravdu. Přídavky na děti se berou podle počtu dětí. To co říkáte jsou příspěvky.

xiperio

A ještě : Na Každá rodina dostane přídavky na dítě. : Na 1. Na dvě na tři atd.

Dochy

https://www.mpsv­.cz/-/pridavek-na-dite
„Přídavek na dítě je základní příjmově testovanou dávkou nezaopatřeného dítěte žijícího v rodině s nižším příjmem.“

„Přídavek na dítě je poskytován ve třech výších podle věku nezaopatřeného dítěte a ve dvou výměrách podle druhu příjmů doložených rodinou.“

„Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, jestliže rozhodný (čistý) příjem v rodině je nižší než 2,7násobek životního minima rodiny.“

xiperio

Příklad: Když budu zaměstnán a budu mít plat 50 tisíc tak dostanu na 1. dítě stejný přídavek jako kdybych měl 15 tisíc.

Dochy

Když budeš brát 50 tisíc čistého, tak na přídavcích nedostaneš nic, pokud těch dětí nebudeš mít alespoň 5.