geekocz

Jak zjistím co mi došlo za e-mail pomocí nějakého antiviru?

Došel mi e-mail od neznámého odesílatele s prázdným předmětem, je úplně prázdný, ale je v něm přiložený soubor. Soubor má 2kB. Je nějaký způsob jak bezpečně stáhnout soubor aniž by (pokud by to byl vir) mi nakazil počítač?

Odpovědi
ivzez

Máte nějaký důvod to zjišťovat?
Já bych takový e-mail rovnou smazala.
Pokud mi někdo něco chce,
má psát normálně.

Obecně:
Otvírat přílohy e-mailů od neznámých odesilatelů
je spolehlivá cesta k zavirování počítače.

jermeister

jestli máš antivir v pc… tak by ti mělo vyskočit okno s tím že je to vir… a pak ho mužeš rovnou přesunout do trezoru a tím ho zabezpečit…

6ricka

Sorry, ale jermeister-ova rada není na 100% bezpečná. Některé antivirové programy (jinak velmi spolehlivé, např. avast! free) přílohy mailů („samy od sebe“ = automaticky) neskenují. Ale bezpečné je : vytvořit speciální složku, do ní podezřelou přílohu stáhnout a uložit (NE OTEVÍRAT !) a pak na tu přílohu klepnout pravou myší, otevře se roletka, na ní zvolit „proskenovat antivirem“ (u každého antiviráku se to jmenuje trochu jinak, ale každý obstojný to umí).
Zásada neotevírat maily od neznámých odesílatelů, jak radí ivzez, je sice hezká, ale co když vám někdo známý přepošle mail i s přílohou, kterou si on sám zaviroval svůj PC a dosud o tom neví ?