punker

Jak zjisím (spočítám), kolik stojí hodina provozu horkovzdušného ventilátoru?

Dobrý den. Uvažuji o zakoupení horkovzušného ventilátoru, ale všude straší, že to strašně žere elektriku. Jak se to dá prosím spočítat? Info výrobce: 2 úrovně nastavení topného výkonu – 1000/2000 W Maximální příkon 2000 W. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Emefej

Za hodinu spotřebuje 1 nebo 2 kWh. Jaký máš tarif za elektřinu ovšem netuším.

Další odpovědi
mosoj

No vždyť to píšeš.

dr.luha

1000 W – 5,50 Kč za hodinu; 2000 W – 11 Kč/ hod.

Hlada

Výraz „strašně žere“ je zavádějící. Ventilátor žere tolik elektriky, kolik vyfuní tepla. Příkon motorku můžeme zanedbat, takže prakticky se dá uvažovat o 100% účinnosti. Kolik stojí hodina provozu se z dotazu nedá určit, protože neznáme tepelnou ztrátu místnosti. V běžné obytné místnosti nepoběží ventilátor trvale, takže výpočet z maximálního příkonu by byl chybný.
Faktem je, že elektřina je po PB druhou nejdražší energií.